Github Benzeri Platformlar

Github Benzeri Platformlar

Yazılım dünyasında yer alan birçok kişi, Github kullanmaktadır. Zaman içerisinde Github’a alternatif olacak birçok platform ortaya çıkmıştır. Kısaca Github; kod barındırma sitesidir. Yazılım projeleri için kolaylık sağlayan bu proje, uygulamalarda yazılımcılara ve geliştiricilere ortak çalışma fırsatı sunar. Github, Microsoft tarafından satın alındıktan sonra kullanıcılar başka platformlar aramaya koyuldu. Github benzeri platformlar bu şekilde veya daha önce kuruldu.

bitbucket
bitbucket nedir

Bitbucket

Github benzeri platformlar arasında en çok bilinen Bitbucket sitesidir. Sistemde özel ve herkese açık şekilde depolar bulunmaktadır. Git komut satırı ve Git istemcisini, Bitbucket’a yükleyebilirsiniz. Bitbucket, ücretsiz hosting hizmeti sunmaktadır. Bu sayede hesapismi.bitbucket.org şeklinde web sitesi oluşturaiblirsiniz. Takım oluştururak, kodlar üzerinde ortak bir şekilde çalışabilirsiniz. Bitbucket, JIRA ve Trello ile uyumlu şekilde çalışmaktadır, bunlar proje yönetim uygulamalarıdır.

Beanstalk

SVN hosting ve versiyon kontrol edici olarak karşımıza çıkan Beanstalk, projeleri  internet tarayıcısı üzerinden düzenleme imkanı sağlamaktadır. Beanstalk, Github platformunda yer alan birçok özelliğe sahiptir. Bu özellikler arasında akıcı kod değerlendirme, dosya tarihçesi ve işlem desteği yer almaktadır. Beanstalk, 2 haftalık deneme sürümü sunmakta ve daha sonra ücretli hale gelmektedir. Sistemdeki en ucuz sürüm, aylık 15 dolar ödemesi bulunan bronze sürümüdür.

aws codecommit
aws codecommit nedir
AWS CodeCommit

Github benzeri platformlar arasında en güvenilir ve ölçeknebilir sistemdir. Birlikte çalışma deneyimini üst seviyeye çıkarmak isteyen AWS Codecommit, kaynak kontrol sistemi yönetme problemini ortadan kaldırmaktadır. Bu özellik sayesinde şirket ve projelerinizi ihtiyaçlara göre otomatik olarak ölçeklendirebilirsiniz. Git tabanlı depolama servisinden beklenen tüm özellikleri sunmakta ve birçok kolaylık sağlamaktadır. AWS Codecommit, Github gibi Git araçları ile uyumlu bir şekilde çalışmakta ve  Phyton, PHP ve Perl gibi birçok kodlama dilini desteklemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir