HaberYazılım

Signal Mesajlaşma Servisi Kullanılır mı?

Anlık mesajlaşma servisi signal, son günlerde indirme rekorlarına koşuyor. WhatsApp‘ın yeni güncellemesine kullanıcı tarafından büyük tepki geldi. Alternatif uygulamalara yönelen kullanıcıların bir çoğu Signal anlık mesajlaşma uygulamasına geçiş yaptı. Signal mesajlaşma servisi kurulumu gayet basit, kullanımı ise hemen hemen tüm mesajlaşma servisleri ile aynı.

WhatsApp uygulamasından kaçmak isteyen kullanıcılar, alternatif mesajlaşma uygulamaları aramaya başladı. Bunların en başında Signal mesajlaşma servisi yer aldı. Tabi ki signal mesajlaşma servisinin kullanıcı tarafında duyulmasında en büyük rolü oynayanlardan biri Elon Musk oldu. Ünlü iş adamının yaptığı bir konuşma yanlış anlaşılınca kullanıcılar uygulamayı indirmeye başladı.

Signal mesajlaşma uygulaması ücretli mi?

Aynı whatsapp gibi toplu sohbet, grup kurma, resim gönderme gibi bir çok özelliği olan signal, tamamen ücretsiz. İçerisinde reklam barındırmayan uygulama gizlilik ilkesinde de tamamen katı. Mesajlaşma servisi tamamen şifreli olan signal kullanıcı tarafından büyük ilgi gördü. Hatta aşırı yüklenme sebebi ile bir günlüğüne çöküş yaşayan uygulama da mesajlaşmada sorunlar yaşandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı