Yazılım

En Kaliteli Masaüstü Erişim Programları

TeamViewer bu uygulamaların başında geliyor fakat çoğu kişi tarafından bilindiği için bu yazımızda alternatif uygulamalarda bahsedeceğiz. Masaüstü erişim uygulamaları sayesinde bilgisayarlar arası kontrol ve dosya transferi yapabilirsiniz. Bazen kendi başımıza çözemeyeceğimiz problemler bizi buluyor ve destek almamız gerekiyor. Masaüstü erişim programları tam bu noktada devreye giriyor ve uzman ile bağlantı kurmanızı sağlıyor.

Bu uygulamalar ile sunum ve toplantı yapabilmeniz de mümkün. Özellikle şirketler fazlasıyla tercih ediyor. Ayrıca bu programların mobil versiyonları geliştirildi, telefondan bilgisayarı kontrol etmek mümkün.

teamviewer alternatif
teamviewer

AnyDesk

En popüler masaüstü erişim programları arasında yer alıyor. Bu program, TeamViewer’ı geliştiren ekip tarafından geliştirildi. Uygulama çok hızlı dosya transferi yapabiliyor. Ayrıca bu konuda en çok meydana gelen görüntü kalitesi sorununa da bir çözüm bulunmuş durumda. AnyDesk, yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi sunuyor. Bütün bu hizmetler, ticari kullanımlar hariç ücretsiz şekilde sunuluyor.

UltraVNC

Açık kaynak kodlu olan bu program, ülkemizde pek aktif şekilde kullanılmıyor. Bu program ile hızlı dosya transferi yapabilirsiniz. Ücretsiz şekilde sunulan UltraVNC, güvenli bir şekilde erişim sunuyor. Şifreleme yöntemi sayesinde veri kaybını önlüyor. Diğer masaüstü erişim uygulamalarına göre, kullanımı biraz daha zor fakat kullandıkça alışılabiliyor.

join me
join me masaüstü

Join.me

Oyuncuların kullandığı yerel ağ kurma programı Hamachi ile aynı geliştirici tarafından oluşturulan bir program. Programı hem indirerek hem de internet tarayıcılarına ekleyerek kullanabilirsiniz. En iyi TeamViewer alternatifleri arasında yer alıyor diyebiliriz.

Uygulamanın temel amacı; görüşmeleri, dosya transferleri ve görüntü kalitesini en üst seviyede yansıtmak. Ayrıca diğer programlara ek olarak burada yaptığınız görüşmeleri kayıt edebiliyor ve daha sonra istediğiniz zaman izleyebiliyorsunuz. Bu özelliğe erişebilmek için bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ücretsiz üyelikte böyle bir imkan sunulmuyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı