Yazılım

İşlemci Sıcaklığını Görebileceğiniz Programlar

İşlemci Sıcaklığını Görebileceğiniz Programlar

İşlemci, hem bilgisayar sağlığı hem de verimi için oldukça önemli. Bu sebeple işlemci sıcaklığını görüp buna göre davranmanız doğru olacaktır. İşlemci sıcaklığını görebileceğiniz programlar listesini sizler için hazırladık.

Birçok işlemci, ya sıvı ya da hava soğutmasıyla çalışmaktadır. Bunun için termal macun kullanılarak, CPU ısısını sabit tutmak amaçlanmaktadır. Herkes bu fırsata sahip olmadığı için kullanacağınız programlar sizlere yardımcı olacaktır.

cpu sıcaklığı
cpu sıcaklığı ölçme

SpeedFan

Kullanması zor bir programdır. Program sayesinde hem CPU hem de diğer bileşenlerin sıcaklığını takip edebilirsiniz. SpeedFan’ın en çok sevilen özelliği; fan hızına manuel olarak müdahele etmenizi sağlamasıdır.

HWMonitor

HWMonitor, sadece CPU sıcaklığını değil, saat hızı ve çekirdek kullanımını da ölçmektedir. Bilgisayarın tüm bileşenlerinden ne kadar yararlandığınızı gösteren bu program, tüm özellikleri aktif kullanıldığında bilgisayarı biraz kasmaktadır. Bu sebeple sadece CPU sıcaklığını ölçme özelliğinin kullanılması tavsiye edilmektedir.

CAM

Birçok CPU programı çok karışık görünmektedir. CAM, bu programlardan farklı olarak basit ve sade bir tasarıma sahip. Panelden görmek isteyeceğiniz tüm bilgilere erişebilirsiniz. CPU sıcaklığını, saat hızını, fan hızını ve CPU yükünü bu program sayesinde görebilirsiniz. CPU’nun yanında GPU için de bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

cpu
cpu sıcaklığı
Core Temp

En basit işlemci sıcaklığı ölçen program diyebiliriz. Core Temp sadece CPU yükünü ve sıcaklığını ölçmektedir. Bu bilgileri ise direkt gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz.

Open Hardware Monitor

HWMonitor ile hemen hemen aynıdır. HWMonitor ile tek farkı; bu programın zip dosyası olarak indirilebilmesidir. Bunun dışında olan tüm özellikler HWMoniter ile aynıdır.

HWiNFO 64

Birçok veri hakkında bilgiye erişmek istiyorsanız bu programı tercih etmeniz gerekmektedir. Programı yüklerken basit veya profesyonel modu kullanmak için seçenekler sunulmaktadır. Tüm bilgilere erişmek için profesyonel mod seçmeniz geremektedir. Bu sayede bilgisayarınızla ilgiyi birçok bilgiye erişebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı