Yardım

WhatsApp Web nedir? Nasıl kullanılır?

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması hiç şüphesiz WhatsApp. Akıllı cep telefonumuzla çektiğimiz fotoğraf ve videoları WhatsApp aracılığı ile istediğimiz kişiye hemen yollayabiliyoruz. Hatta dosya gönderimi, görüntülü konuşma ve sesli konuşma gibi özelliklerinde olan WhatsApp kullanıcılarını bir üst segmente taşıyıp webwhatsapp’ı kurarak artık bilgisayarda da kullanıma sundu.

Web WhatsApp Nedir?

WepWhatsApp cep telefonlarımızda kullandığımız WhatsApp uygulamasının bilgisayar versiyonudur. Bilgisayar üzerinde hazırladığımız herhangi bir evrağı, fotoğrafı yada videoları Web WhatsApp üzerinden istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz. Ayrıca bilgisayar başında çalışırken telefonunuzu elinize almadan bilgisayarınızda Web WhatsApp üzerinden mesajlaşabilirsiniz.

WebWhatsApp Nasıl Kullanılır?

WebWhatsApp telefonunuzla entegreli olarak çalışan bir programdır. Android telefonlarda Webwhatsapp’ı aktif edebilmek için bilgisayarınızdan www.wepwhatsaap.com adresine giriş yapın. Ardından Android telefonunuzdaki WhatsApp mesajlaşma uygulamasını açın. Sağ üst köşede üst üste duran 3 noktaya tıkladığınızda seçenekler açılacaktır WepWhatsApp seçeneğine tıklayın. Ekrana barkod okuyucu ekran gelecek bilgisayarınızda açtığınız WebWhatsApp ekranındaki barkodu okutunuz.

Bilgisayar ekranınızda telefon ekranındaki gibi WhatsApp bilgilerini göreceksiniz. Bilgisayardan yaptığınız işlemler telefonunuza da düşecektir.

İos telefonlar için iPhone cep telefonundan WhatsApp uygulamasını açtıktan sonra sağ alt köşedeki ayarlar menüsünden WebWhatsApp ı seçerek kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı