Mobil

Huawei Yandex ile Anlaştı

ABD nin yaptırımlarından sonra zor günler geçiren Huawei, EMUI 10 güncellemesi ile kendi uygulamalarını aktif etti. Huawei’nin şüphesiz en çok konuşulan uygulaması tarayıcı oldu. Teknoloji severlerin en çok konuştuğu konu olan Huawei tarayıcı’nın kullanacağı arama motoru belli oldu.

Şimdi Google düşünsün

Huawei kendi uygulamalarını yavaş yavaş piyasaya sürerken piyasanın en çok konuştuğu konu olan Huawei tarayıcı dünyanın ileri gelen firmalarından olan yandex ile anlaştı. Huawei Cep Telefonlarına gelen EMUI 10 güncellemesi ile Huawei tarayıcı, yandex arama motoru ile anlaşmaya vardı. Önümüzdeki günlerde gelecek güncelleme ile Huawei tarayıcı da yandex arama motoru kullanılacak.

Ayrıca Huawei nin AppGallery uygulamasında yandex’in uygulamaları da yerini almış durumda. Öncelikle yandex haritaların yüklendiği uygulama yakın zaman da akıllı telefonlardaki Haritalar yerini alacağıda düşünülüyor. Bu karala beraber Google’ı büyük zarara uğratan firma yakın zaman da Google uygulamalarının tamamını kaldıracağı söyleniyor.

Huawei Cep telefonunuza EMUI 10 güncellemesi gelmedi ise telefonunuzun menüsünden ayarlar> sistem ve güncellemeler> yazılım güncellemesi kısmından yükleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı