GenelMobil

İnternet Çekmiyor Hatası ve Çözümü

Cep telefonunuzla İnternete bağlanma sorunu yaşıyorsanız, bunun birden çok sebebi olabilir. Mobil veri açık İnternete bağlanamıyorum, WİFİ bağlı İnternete bağlanamıyorum gibi kullanıcılardan gelen şikayet üzerine bizde bir araştırma yaptık ve sizlerle paylaştık.

Günümüzde hemen herkesin elinde akıllı cep telefonu bulunuyor. Bol GB lı paketlerle kullandığımız akıllı cep telefonları bazen bize sorun çıkarabiliyor. Mobil veri açıkken İnternete bağlanamadığımız zamanlar oluyor. Yada WİFİ ye bağlıyız yanlız internet erişimi yok diyor. Bu gibi durumlarda aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Mobil veri açık İnternete bağlanamıyorum

Mobil veri açık yalnız sosyal medyaya giremiyorsunuz. Öncelikle bulunduğunuz yerde telefonunuzun şebekesini kontrol edin. Şebeke var yalnız internet erişimi olmayabilir. Ülkemizde bazı bölgelerde telefon çekmesine rağmen internet erişimi olmayabilir. İnternet erişimi var yalnız hala giremiyorsanız çekim kuvvetini de kontrol ettikten sonra telefonumuzun ayarlar kısmına girip bağlantı ayarlarını kontrol edelim. Telefonumuzun menüsünden ayarlar> mobil veri> bağlantılar kısmından operatörün doğruluğunu kontrol edelim. Operatör seçiminde hata varsa düzlttikten sonra telefonu kapatıp açalım.

WİFİ bağlı İnternete giremiyorum

Akıllı cep telefonunuzu WİFİ ye bağladınız yalnız internet erişiminiz yok. Öncelikle bağlandığınız WİFİ ağının şifresini kontrol ediniz. Daha sonra cep telefonunuzun menüsünden ayarlar> WİFİ kısmına giriniz. Bağlı bulunduğunuz internet ağının üstüne tıklayarak sinyal gücü ve bağlantı gücünü kontrol ediniz. Bağlantı kısmında bağlı internet erişimi yok diyorsa WİFİ ağının bulunduğu modemi kapatıp 10 saniye bekledikten sonra tekrar açınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı