HaberMobil

Cep Telefonu Kamera Sorunları ve Çözümleri

Cep telefonlarının hiç şüphesiz en çok kullanılan özelliği kamera. Günümüz teknolojisinde akıllı cep telefonlarının fotoğraf ve video özelliği o kadar gelişti ki, fotoğraf makineleri raflara kalktı. Her anımızı kayda aldığımız kamera özelliği olmazsa olmazımız. Cep telefonu kamerasının çok kullanılmasının yanında hatalarda oluşuyor.

Bu hataların ilki leke. Günlük hayatta elimizden düşürmediğimiz telefonlarımızı ne yazık ki o kadar da titiz kullanmıyoruz. Kullanılan akıllı cihaz kameralarının çoğunda leke bulunuyor. Bu da fotoğraf çekim esnasında netlemeyi engellediği gibi hiç beklenmedik yerlerde beliren lekeler yüzünden istediğimiz fotoğrafı çekemiyoruz. Böyle bir sorunla karşılaştığınız da telefonunuzu hemen servise göndermeniz tavsiye edilir. Zira cep telefonu kameraları serviste ücretsiz olarak temizlenir.

Kamera özelliğindeki bir diğer sorun ise işlemci kaynaklı sorunlar. Telefonunuzda gereğinden fazla uygulama var ise işlemci arkada çalıştırdığı uygulamalar yüzünden kamera uygulamasına sağlıklı verim veremez. Bu sebepten dolayı cep telefonu kamerasından çekmek istediğiniz fotoğraflarda istediğiniz renk tonlarını yakalayamazsınız. Cihazınız da bulunan gereksiz uygulamaları kaldırmanızı önemle tekrarlıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı