AndroidHuaweiYardım

Huawei P20 Lite Güncelleme

Huawei cep telefonu yeni güncelleme
Son günlerde ABD Çin savaşına dahil olan Huawei teknoloji dünyasında çok konuşulmuştu. Huawei’ye karşı bir çok yaptırım kararı alınmış ve firmanın akıllı cihazlarında çok fazla sorun yaşanacağı konuşuluyordu. Yalnız bu gün sürpriz bir şekilde Huawei güncelleme yayınladı. Huawei P20 Lite modelleri için EMUI 9.1.0 güncellemesini yayınladı. Güncellemeyi alan telefonlarda sürpriz değişikliklerle beraber iyileştirmeler de mevcut.

Güncelleme ile Huawei ye neler geldi

Huawei’nin yayınladığı EMUI 9.1.0 güncellemesi ilk yüklenildiğinde kullanıcıların verdiği tepki Apple benzetmesi oldu. Huawei menüsü apple’ın IOS işletim sistemine çok benziyor. Görünümü ile iPhone cep telefonlarını andıran cihazın apple’ı örnek aldığı anlaşılıyor. Huawei yeni güncelleme ile kamera kısmında büyük yenilikler ve iyileştirmeler de de bulunmuş. İncelediğimiz zaman çekim süresinin kısalığı ve ek özelliklerin eklendiğini görüyoruz. Güvenlik kısmında da iyileştirmeler yapan firma yeni zil sesi, ekran görüntüsü de eklemeyi unutmamış. Android işletim sistemi ile sıkıntılı olduğu söylenen Huawei’nin yayınladığı güncelleme firmanın o kadar da sıkıntıda olmadığını gösteriyor.

Huawei güncelleme nasıl yüklenir

Huawei cep telefonlarına bu gün gelen güncelleme ekrana otomatik olarak düşüyor. Otomatik güncelleme gelmeyen kullanıcılar ise telefonun menüsünden ayarlar> sistem> yazılım güncelleme kısmına girerek manuel olarak güncelleyebilir. Güncellenmenin ardından akıllı cihazınızda yüklü bazı uygulamalarda sorun yaşayabilirsiniz. Sorun yaşadığınız uygulamayı Google Play üzerinden güncellemelerini kontrol edip son sürüme getirmeniz yeterli olacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı