AndroidHaber

Android Telefonlarda WİFİ Sorunu Çözümü

Son dönemde android telefonlarda WİFİ sorununun bir hayli arttığı bir hayli arttığı görülüyor. Bunun neyden kaynaklandığı ve çözümü haberimizde.

Akıllı cep telefonları ile birlikte internet hayatımıza daha çok girmeye başladı. Sosyal siteler ve popüler uygulamaların çoğunluğuna internet üzerinden erişim sağlıyoruz. İnternet kullanımı çoğaldıkça sorunlarda çoğalmaya başladı.

Android telefonunuzda WİFİ sorunu yaşıyorsanız kendi internetinizden kullanmaya başlarsınız ki bu günümüzde çok yetersiz kalıyor örn; fotoğraf be video indirmeleri ve yüklemeleri haddinden fazla internet kullanımı ister ayrıca telefonunuzun şarjını da erken bitmesine sebep olur.
Android telefonlarda WiFi açmıyor, telefonda WiFi sorunu, android telefonda WiFi IP arıyor gibi şikayetler üzerine sizler için bu sorunun çözümünü araştırdık.

ANDROİD TELEFON WİFİ SORUNU ÇÖZÜMÜ 

Android cep telefonunuz da WiFi sorunu yaşıyorsanız şimdiki anlatacaklarımızı uygulamanız yeterli. Android cihazınızın uçak modunda olmadığında emin olun, uçak modunda ki bir telefon herhangi bir ağa bağlanamaz. WiFi sorununun telefonunuzda mı yoksa modem demi olduğunu tespit edin.


Öncelikle başka bir ağa bağlanmaya çalışın mümkünse başka bir telefondan da deneyin. Telefonunuz hiç bir ağa bağlanmıyorsa ve WiFi sorununun telefondan olduğuna eminseniz ayarlar menüsünden WİFİ kısmına girin ve bağlanmak istediğini ağın üstüne gelerek uzun basılı tutun ağı unut seçeceğine tıklayın ve tekrar bağlanmayı deneyin.

Kullanılan ağ şifreli ise tekrar şifre isteyecektir. Bağlantı sorunu devam ediyor ise ayarlar/ yedekle ve sıfırla/ağ ayarlarını sıfırla menüsüne gelin ağ ayarlarını fabrika çıkış ayarlarına çevirin ve tekrar deneyin. Ağ ayarlarını fabrika ayarlarına çevirdiğini halde bağlanmıyorsa telefonu fabrika ayarlarına çevirmeniz gerekmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı