AndroidHaber

Huawei Cep Telefonunda Facebook Neden Kapanıyor

Teknoloji devi Huawei son zamanlarda farklı sıkıntılar yaşamaya başladı. ABD ile tırmanan gerilimle Google uygulamalarından muaf tutulan firma bazı sıkıntılar çekmeye başladı. Bunların başında Facebook geliyor. Bir çok Huawei kullanıcısı Facebook uygulamasının kendi kendine kapandığını bildirdi. Durduk yere uygulamanın neden kapandığı ve çözümü nelerdir bakalım.

Facebook neden kapanıyor?

Öncelikle herhangi bir uygulamanın durduk yere kapanmasının bir çok sebebi olabilir. Bunların başında uygulama yüklenirken internet kesintisi yaşanmış ise verileri eksik almış olabilir. Sim kart yerine tam oturmamışsa sistemsel arıza verebilir. Uygulamanın güncellemesi gelmiş olma ihtimali de yüksek. Peki bu hataları nasıl düzeltiriz.

Facebook kapanmasında hata ve çözümleri

Cep telefonumuz elimizde Facebook uygulamasına girdik ve uygulama kendi kendine kapandı. Öncelikle yapmanız gereken sim kart yuvasını kontrol etmek. Yerine tam oturmamış olan sim kart işletim sisteminde hata payını yükseltir. Yaptığınız işlemden sonra hata devam ediyor ise uygulamayı kontrol edin.

Facebook uygulamasını cep telefonunuzdan kaldırın tekrar yükleyin. Uygulama yükleme sırasında internet kesintisi yaşanmış ise uygulama çerezlerini eksik yüklemiş olabilir. Buda uygulama da hatalara sebep olur. Uygulamayı kaldırıp tekrar yüklediniz yalnız hata devam ediyor.

Uygulama hatasının son halkası olan işletim sistemi. Kullandığınız cep telefonunu fabrika ayarlarına çevirmeniz gerekecek. Cep telefonunuza format attıktan sonra sistem güncellemelerini düzenli bir şekilde tekrar yapın ve uygulamayı kullanmaya devam edin.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı