Yardım

Xiaomi Cep Telefonlarında İkinci Alan

Günümüz teknolojilerinin vazgeçilmezi olan cep telefonları tamamen bilgisayar özelliklerine kavuşmaya başladı. Tıpkı bilgisayarlardaki gibi cep telefonlarında da 2. arayüz oluşturma bulunuyor. Xiaomi cep telefonları bu özelliği cihazlarına ekleyerek kullanıcılarına ek bir özellik sunmaya başladı. Cep telefonlarında ikinci arayüz nasıl açılır, Xiaomi cep telefonlarında ikinci alan nasıl açılıyor?

İkinci arayüz ne işe yarıyor?

Xiaomi cep telefonlarının kullanıcılara sunduğu bu özellik cihada görünmesini istemediğiniz bilgileri saklamaya yarıyor. Tabi ki bu özelliği bazı programlarla da yapabilirsiniz yalnız ikinci bir alan yerine şifreleme oluyor. Xiaomi’nin sunduğu ise ikinci bir arayüz. Bu alana eklediğiniz hiç bir dosya diğer alanda gözükmüyor. Ülkemizde daha çok çapkınlık için kullanılan bu özellik aslında dünya genelinde dosyaları saklamak için kullanılıyor. Bu özellik sadece dosyaları saklamakla kalmıyor. Rehber, fotoğraf, video vs. gibi bütün dosyalar da saklanıyor. Yani 1. alanda kullanılan hiç bir veri 2. alanda gözükmüyor. Aynı şekilde ikinci alanda kullanılan hiç bir veri birinci alanda gözükmüyor.

Xiaomi cep telefonlarında ikinci alan nasıl açılıyor?

Akıllı cihazınızda bu özelliği aktif etmek çok kolay. Öncelikle telefonunuzun menüsünden ayarlar> özel özellikler> ikinci alan kısmına girerek aktif edebilirsiniz. Aktif ettikten sonra menüden çıkan adımları takip etmeniz yeterli. İkinci alan için sizden şifre ve farklı bir parmak izi isteyecek. Parmak okuyuculu xiaomi cep telefonunuzun 1. alanına girmek için parmağınızdan birini aktif edip diğer alan için 2. alan için diğer parmağınızı tanıtabilirsiniz. Böylelikle hangi parmağınızı koyarsanız o alan açılacaktır.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. İş hattım olan ikinci hattımı çift sim özellikli bir xiaomi cihazda kullanırken 2. Sim kartımı xiaomi telefonların özelliği olan ikinci alanda kullanabilir miyim? İki ayrı telefon taşımaktan sıkıldım. Tek telefonla çift sim kullanarak ve iş hattımı ikinci alana entegre edebilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı