GenelHaber

TYT 2022 Bosna Hersek köprü sorusu cevabı neydi?

Milyonlarca adayın bugün girmiş olduğu Temel Yeterlilik Sınavı (TYT)’de sorulan sorular merakla araştırılmaya başlandı. Öğrencilerin büyük merak içerisinde araştırdığı sorular arasında yer alan Bosna Hersek köprü sorusunun cevabı merak ediliyor. Bu süreçte ise öğrenciler ne yapacağını şaşırırken köprü sorusunun cevabı.. İşte detaylar teknopixel.com adresinde yer alıyor.

TEKNOPİXEL – Bosna Hersek’te ki köprünün adı sorusu sıklıkla araştırılıyor. Öğrencilerin en sık araştırdığı sorular arasında yer alan bu sorunun cevabı merak ediliyordu. Peki sorunun yanıtı neydi? İşte detaylar..

BOSNA HERSEK’TE Kİ KÖPRÜNÜN ADI

Mostar, Bosna-Hersek’te Hersek bölgesinin en büyük şehri ve Bosna-Hersek Federasyonu’na bağlı Hersek-Neretva Kantonu’nun idarî merkezi olan şehir. Neretva Nehri’nin kıyısında yer alan Mostar, Hersek’in başkentidir. 105.000 nüfuslu şehir, Bosna-Hersek’teki iç savaş sırasında büyük zarar gördü.

TEMEL YETERLİLİK SINAVI (TYT) NEDİR?

YKS sınav sisteminde yer alan 1.oturumun adı TYT’dir. Adayların burada sınavın adında da anlaşılacağı gibi Temel Yeterlilik düzeyleri ölçülecektir. Bu sınavda adaylara Türkçe, Sosyal Bilimler, Matematik ve Fen Bilimler test grupları içerisinde yer alan sorular sorulacaktır. Sınavda toplam 120 soru sorulacak ve adaylara 135 dakika verilecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı