AndroidMobilYardım

Samsung akıllı cep telefonu donma sorunu

Samsung akıllı cep telefonu sektöründe lider isimlerden birisi. Dünya genelinde android telefonların en çok tercih edileni samsung ayrıca satış lideri durumunda. Samsung akıllı cep telefonu kullanıcılarının ise en büyük sorunu donma sorunu. Samsung cep telefonlarını belli bir kullanımdan sonra oyun oynarken, müzik dinlerken, uygulama kullanırken cep telefonunda donma yani kasma meydana geliyor.

Akıllı cep telefonunda donma neden olur, Samsung cep telefonu donuyor ne yapmalım, telefonda kasma sorunu gibi şikayetlerin üzerine bizde okurlarımız için faydalı olabileceğini düşündüğümüz makalemizi yayınladık.

Samsung donma hatası neden yapar?

Android telefonlar belirli bir kullanımdan sonra donma hatası veriyor. Android telefon donmalarında bazı kullanıcılar android telefonunun bozulduğu, bazı kullanıcılarda android telefonun virüs kaptığını söylese de sebep çok farklıdır aslında. Samsung donma hatasını genelde ön belleği dolduğu için yapar yani hafızasını gereksiz bilgilerle doldurduğu için android telefon donma hatası verir.

Android telefonunuzun kaldıramayacağı uygulama veya oyun yüklemekte bu hatayı vermesine sebep olur. Kullanmadığınız uygulamaları cep telefonundan kaldırmanız telefonun sorunsuz çalışmasına olanak verir. Samsung cep telefonu donma hatasından kurtulmanın çok basit birkaç yolu var.

Ön belleği temizleyerek samsung donma hatasından kurtul

Samsung akıllı cep telefonunuzdan uygulamaların ön belleğini temizleyerek stabil kalmasını ağlayabilirsiniz. Android telefonların uygulama ön belleklerini temizlemek için Ayarlar > uygulamalar kısmına gelip uygulamanın içine girdiğinizde ekranın en alt kısmında ön belleği temizle butonunu göreceksiniz butona tıklamanız yeterli. Butona tıkladıktan sonra uygulama arkasında kalan gereksiz bilgiler silinecek buda akıllı cep telefonunuzun hafızasının rahatlamasını sağlayacak.

Ön belleği temizle işlemini bütün uygulamalarda kullanmanız gerekir aksi taktirde tam verim alamazsınız. Uygulama ön belleği temizlenen telefonunu hafızası rahatlar ve ilk günkü gibi kullanabilirsiniz. Bütün uygulamaları tek tek temizlemekle uğraşmak istemeyen kullanıcılar için daha kolay bir yöntem var.


Samsung donma sorunundan clean master ile kurtulma

Android telefon donma hatasından kurtulmanın en basit yollarından biridir. Samsung akıllı cep telefonunuza Google play üzerinden yükleyebileceğiniz clean master uygulaması android telefondan gereksiz bilgileri siler ve ram’i rahatlatır. Ayrıca virüs bulaşmasını da önler. Samsung cep telefonunuzdan gün de bir kere clean master uygulamasını açarak temizle butonuna basmanız yeterli.

Uygulama gerisinde çalışan gereksiz bilgiler silindikçe android telefon stabil çalışacaktır. Uygulama ön belleğini temizlediğiniz halde android telefon donma hatası devam ediyor ise samsung cep telefonunuza format atmanız gerekir.

Samsung  telefona format atma

Samsung telefonunuzun donma hatası ön belleği temizleme işlemi ile bitmedi ise telefonu fabrika ayarlarına döndermeniz yeterli. Android telefonunuza format atmadan önce bütün verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Android telefonunuzda fotoğraflarınızı, videolarınızı, maillerinizi Google hesabınıza yedekleyebilirsiniz. Google verilerinizi yedeklemeniz konusunda kesinlikle güvenilir bir kaynaktır.

Google yedeklemelerinizi hangi hesabınıza yaptıysanız telefonu tekrar açarken aynı hesabı yüklemeniz gereklidir yedeklemelerinizin yeniden gelmesi için. Android telefonunuzda kayıtlı numaralarınızı yedeklemek için MCBackup uygulamasını kullanmanız tercihimizdir. Yalnız kişileri yedeklerken uygulamanın bütün numaraları yedeklediğinden emin olunuz. MCBackup uygulamasından kişileri kendinize mail atabilir ve istediğiniz zaman yükleyebilirsiniz.

Gelelim android telefonumuza format atmaya. İşin en kolay yolu format atmak önemli olan kısmı verilerimizi yedeklemek. Android telefonunuzdan ayarlar> yedekle ve sıfırla menüsüne girdiğinizde yedekle butonuna basmadan önce hesabın doğruluğunu kontrol edin. Hesabınız doğru ise tekrar yedekledikten sonra fabrika ayarlarına dönderebilir veya sadece sıfırlayabilirsiniz. Bizim tercihimiz telefonun fabrika ayarlarına dönderilmesi.

Bu sayede telefonuna virüs bulaşmışsa veya programsal hata yapmışsa düzelecektir. Android telefonunuz birkaç kez açılıp kapanacaktır. Cihazınız açıldığında baştan bilgilerinizi girmenizi isteyecek. Yedekleme yaptığınız mailinizi girdiğinizde yedeklemelerimi yükle butonuna tıklamanız yeterli.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Güncellemelerden sonra; telefonda kasma, donma, kitlenme vs gibi sorunlar olabiliyor. Telefona sıfırlama yapmak gerekiyor, bu tarz sorunların çözümü için. Buradaki videoya bakarak, telefondaki verileriniz silinmeden, ayarlar yönünden sıfırlama yapabilirsiniz. Sorununuz %99 çözülecektir. Bir deneyin isterseniz. https://youtu.be/NLlKCX93tUQ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı