Sağlık Bakanlığı 11317 Personel Alacak

03 Aralık 2022 - 22:26 'de eklendi ve 256 kez görüntülendi.
resim

Son dakika: Temizlik personeli, emniyet görevlisi, klinik destek elemanı… ağlık Bakanlığı işçi alımına rekor müracaat.

Sağlık Bakanlığı 2022 yılının ikinci kadrolu işçi alımı ilanı yayınlandı. Geçen gün yayınlanan ve müracaatı 28 Kasım 2022 Pazartesi günü başlayan kamu işçisi alımı ilanına baktığımızda kadrolu olarak 11 bin 317 işçi alımı uygulanacağı görüldü. Başvuru duyurusunun gelmesi ve müracaatların başlamasından sonra on binlerce aday İŞKUR kapısına akın etti ve müracaatını yaptı. Birçok aday ise 2 Aralık’ta sona erecek kamu işçisi alımının müracaatını yapacak.

ALIM YAPILAN KADROLAR VE BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Personel alımı oluşturulan kadrolar ve alım adedi ve sıksık işçi alımında her kadro amacıyla dilenen özel şartlar şu şekilde açıklandı:

Temizlik Görevlisi kadrosuna 5.080 sıksık işçi alımı yapılacak.

EN AZ 5 YILLIK İLKOKUL (YETİŞKİNLER II.KADEME EĞİTİMİ BAŞARI BELGESİNE SAHİP OLANLAR DAHİL) MEZUNU OLMAK

Emniyet Görevlisi (Silahsız) kadrosuna 3.559 sıksık işçi alımı yapılacak.

ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ BİRİNDEN VEYA ÖNLİSANS PROGRAMLARININ BİRİNDEN VEYA LİSANS BÖLÜMLERİNİN BİRİNDEN MEZUN OLMAK.
1. 5188 SAYILI ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİNE DAİR KANUN GEREĞİNCE GEÇERLİLİĞİ DEVAM EDEN ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTINA SAHİP OLMAK. (SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTINA SAHİP OLANLAR DA BAŞVURU YAPABİLİR.) 2. ENGELLİ VEYA ESKİ HÜKÜMLÜ OLMAMAK
Klinik Destek Elemanı (Hastane) kadrosuna 791 sıksık işçi alımı yapılacak.

ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ SAĞLIK HİZMETLERİ ALANI – HEMŞİRE YARDIMCILIĞI, EBE YARDIMCILIĞI, SAĞLIK BAKIM TEKNİSYENLİĞİ DALININ BİRİNDEN MEZUN OLMAK.
Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi kadrosuna 604 sıksık işçi alımı yapılacak.

ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ HALKLA İLİŞKİLER VE ORGANİZASYON HİZMETLERİ ALANI VE DALLARININ BİRİNDEN VEYA DENGİ ALAN/DALININ BİRİNDEN MEZUN OLMAK VEYA HALKLA İLİŞKİLER, HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK, HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM, İLETİŞİM VE HALKLA İLİŞKİLER ÖNLİSANS PROGRAMLARININ BİRİNDEN MEZUN OLMAK. HALKLA İLİŞKİLER, HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK, REKLAMCILIK VE HALKLA İLİŞKİLER, HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM LİSANS PROGRAMLARININ BİRİNDEN MEZUN OLMAK.

Elektrikçi (Genel) kadrosuna 275 sıksık işçi alımı yapılacak.

ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ; ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI VE DALLARININ BİRİNDEN VEYA ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ ALANININ ENDÜSTRİYEL ELEKTRONİK DALINDAN VEYA ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ ALANININ ENDÜSTRİYEL KONTROL DALINDAN VEYA DENGİ ALAN/DALININ BİRİNDEN MEZUN OLMAK VEYA ÖNLİSANS EĞİTİM KURUMLARININ;ELEKTRİK TEKNOLOJİSİ, ELEKTRİK,ELEKTRONİK, ELEKTRİK ELEKTRONİK, ENDÜSTRİYEL ELEKTRONİK, ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ, ELEKTRİK VE ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ, ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNİKERLİĞİ ÖNLİSANS PROGRAMLARININ BİRİNDEN MEZUN OLMAK VEYA DENGİ PROGRAMLARDAN MEZUN OLMAK

İnşaat Boyacısı/Boyacı kadrosuna 188 sıksık işçi alımı yapılacak.

ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ; İNŞAAT TEKNOLOJİSİ ALANI VE DALLARI VEYA AHŞAP TEKNOLOJİSİ ALANI – AHŞAP YAPI (DOĞRAMACILIK) DALINDAN VEYA DENGİ ALAN/DALININ BİRİNDEN MEZUN OLMAK VEYA ÖNLİSANS EĞİTİM KURUMLARININ; BOYA TEKNOLOJİSİ, İNŞAAT VE SANAYİ BOYA UYGULAMA TEKNOLOJİSİ, BOYA VE İZOLASYON UYGULAMA TEKNİKLERİ, YALITIM TEKNOLOJİSİ, YAPI YALITIM TEKNOLOJİSİ ÖNLİSANS PROGRAMINDAN VEYA DENGİ PROGRAMINDAN MEZUN OLMAK.

Marangoz kadrosuna 121 sıksık işçi alımı yapılacak.

ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ; AHŞAP TEKNOLOJİSİ ALANI VE DALLARI VEYA MOBİLYA VE İÇ MEKAN TASARIMI ALANI VE DALLARININ BİRİNDEN VEYA DENGİ ALAN/DALININ BİRİNDEN MEZUN OLMAK VEYA ÖNLİSANS EĞİTİM KURUMLARININ; AĞAÇ İŞLERİ VEYA MOBİLYA VE DEKORASYON ÖNLİSANS PROGRAMLARININ BİRİNDEN VEYA DENGİ PROGRAMLARDAN MEZUN
Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı kadrosuna 284 sıksık işçi alımı yapılacak.

ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ; TESİSAT TEKNOLOJİSİ VE İKLİMLENDİRME ALANI VE DALLARININ BİRİNDEN VEYA DENGİ ALAN/DALININ BİRİNDEN MEZUN OLMAK VEYA ÖNLİSANS EĞİTİM KURUMLARININ; YAPI DONATIM TEKNOLOJİSİ, SIHHİ TESİSAT, TESİSAT TEKNOLOJİSİ, YAPI TESİSAT TEKNOLOJİSİ, YAPI İNŞAAT, DOĞALGAZ,ISITMA VE SIHHİ TESİSAT TEKNOLOJİSİ, SIHHİ TESİSAT VE DOĞALGAZ, DOĞALGAZ VE ISITMA, DOĞAL GAZ VE ISITMA, DOĞALGAZ VE BORU HATLARI TEKNOLOJİSİ, GAZ VE TESİSATI TEKNOLOJİSİ, DOĞALGAZ VE TESİSATI TEKNOLOJİSİ ÖNLİSANS PROGRAMLARININ BİRİNDEN VEYA DENGİ PROGRAMLARDAN MEZUN OLMAK.

Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elamanı kadrosuna 261 sıksık işçi alımı yapılacak.

ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ; BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI VE DALLARININ BİRİNDEN VEYA DENGİ ALAN/DALININ BİRİNDEN MEZUN OLMAK VEYA ÖNLİSANS EĞİTİM KURUMLARININ; BİLGİSAYAR VE ENFORMASYON SİSTEMLERİ, BİLİŞİM SİSTEMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ, BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ VE YÖNETİMİ, BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİ, BİLGİSAYAR DONANIMI, BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ VE BİLİŞİM
SİSTEMLERİ, MUHABERE VE ELEKTRONİK BİLGİ SİSTEMLERİ ÖNLİSANS PROGRAMLARININ BİRİNDEN MEZUN OLMAK VEYA DENGİ PROGRAMLARDAN MEZUN OLMAK.

Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı kadrosuna 154 sıksık işçi alımı yapılacak.

ORTAÖĞRETİM KURUMLARININ; BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİLERİ ALANI VE DALLARINDAN VEYA DENGİ ALAN/DALININ BİRİNDEN MEZUN OLMAK VEYA ÖNLİSANS EĞİTİM KURUMLARININ; BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİSİ ÖNLİSANS PROGRAMINDAN VEYA DENGİ PROGRAMDAN MEZUN OLMAK
BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana müracaat yapacak adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde verildi:

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirti edilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak. (Yabancı uyruklu adaylar tercih yapamayacaktır.)
Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.
Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak (28/11/1982 ve daha ileri doğumlular müracaat yapabilecektir).
Başvurulan meslek amacıyla tespit edilen bir okuldan (bölümden/programdan) son müracaat tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen başka belgelere son müracaat tarihi itibarıyla sahip olmak.
Görevini sürekli yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).
İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirti edilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.
7315 sayılı Emniyet Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv incelemesi neticesine göre atama prosedürü tarafından bir engeli bulunmamak.
Emniyet görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler amacıyla, yukarıda belirti edilen şartlara ek olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak.

REKOR BAŞVURU GELDİ

Sağlık Bakanlığı işçi alımına kısa sürede rekor müracaat geldi. Edindiğimiz verilere göre toplam müracaat adedinin 100 bini geçtiğini öğrendik. Genellikle temizlik görevlisi kadrosuna her ilde binlerce müracaat bulunduğu, büyükşehirlerde müracaat adedinin 10 bini geçtiği öğrenildi. Başvuru adedinin , önceki alımlarda bulunduğu gibi ciddi civarda olması bekleniyor.

KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

Kura çekimi 28 Aralık 2022 tarihinde yapılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.