HaberlerMobil

iPhone Modellerinde Büyük Düşüş

Ülkemizde ve dünya da döviz kurunun hızla artması ile birlikte cep telefonu fiyatları da el yakar oldu. Özellikle iPhone cep telefonlarının fiyat artışı belirgin bir farkla arttı. Fiyatlarının artması ile satışında da okadarlık düşüş meydana geldi. Özellikle Çin pazarında büyük kayıplar veren iPhone kullanıcı sayısı git gide azalıyor.

ABD Çin geriliminin teknolojiye sıçraması ile birlikte Huawei cep telefonlarına büyük yaptırımlar getirilmiş ve bu yaptırımların sonucunda iPhone satışlarının artması beklentisi bulunmaktaydı. İşler ABD li firmanın beklediği gibi olmadı. Çin pazarında büyük kayıp yaşayan Apple, Huawei cep telefonu satışlarının düşmesini beklerken Çinli kullanıcılar iPhone cep telefonunu satıp Huawei cep telefonu aldı.

Beklentileri ters köşe olan Apple piyasadaki en pahalı telefonlara sahip hal böyle olunca iPhone satışlarının düşüşü ile birlikte, yaptırımlara uğrayan Huawei’nin fiyatının düşmesi satışlarını beklenenin üzerinde arttırdı. Yabancı bir analiz firmasının İnternet üzerinden yaptığı istatistiğe göre Huawei kullanıcılarının %30’u telefonundan hala memnun.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı