HaberHaberler

KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak

KYK yurt sonuçları için meraklı bekleyiş sürüyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 24 Ağustos’ta başlayan KYK yurt başvuruları 28 Ağustos tarihinde tamamlanmıştı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açıklanması beklenen KYK yurt başvuru sonuçları için bekleyiş sürüyor. 28 Ağustos tarihinde tamamlanan başvuru işlemlerinin ardından binlerce öğrenci, barınma ihtiyaçlarının karşılanacağı KYK yurtları için sonuçları sorguluyor. Peki, KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK YURT BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından 24-28 Ağustos tarihleri arasında tamamlanan KYK yurt başvuruları için sonuçlar bekleniyor.

KYK yurt sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz bir resmi açıklama yapıldı. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında açıklanan yurt başvuru sonuçlarının bu yıl da Eylül ayı içerisinde açıklanması bekleniyor.

KYK BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN?

2022 KYK burs başvuru tarihleri binlerce öğrenci tarafından bekleniyor. KYK burs ve kredi başvuru tarihleri ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz yıl başvurular 5 Kasım’da başlayıp 8 Kasım’da sona ermişti.

BAŞVURU SAYISI 415 BİN 305 OLDU

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu açıklamalarda bulundu. Bakan Kasapoğlu açıklamalarında;

“Bildiğiniz gibi bu yıl 1 milyon 5 bin 490 gencimiz üniversitelerine yerleşti. Üniversiteye yerleşen gençlerin 154 bin 859’u açık öğretimde, 850 bin 631’i ise örgün öğretimde eğitimlerini sürdürecekler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı