HuaweiYardım

Huawei cep telefonunda bilgisayara bağlanma sorunu

Cep telefonlarımızda birçok belge, fotoğraf ve video biriktiriyoruz. Bu veriler çoğaldığında çoğumuz bilgisayarlarımıza yedeklemek isteriz. Bağlantısı gayet basit olan yöntem bazen sorun oluşturabilir. Peki bu sorunu çözmek için ne yapmalıyız?

Huawei telefon bilgisayara bağlandıktan sonra bilgisayarın cihaz yöneticisi Bluetooth çevre cihazının bağlandığını ve bunun için bir sürücü bulunamadığını belirten bir mesaj görüntülüyor.
Eşleştirme işlemi sırasında ise sürücü yüklenmesi gerektiğini belirten bir mesaj görüntüleniyor.

Bağlantı sorunun nedeni

Bilgisayar yakındaki Bluetooth cihazlar için görünür değildir.
Telefonlar Bluetooth aracılığıyla bilgisayarlarla eşleştirildiğinde farklı sürücüler gerektirir (Windows bilgisayarlar için cihazın bağlı olduğu kayıt bilgisinin kaydedilmesi gerekir). Bu nedenle sürücünün indirilmesi için internet bağlantısı gerekir. Ağ istikrarsızsa veya bağlantısı kesilmişse sürücü indirilemez ve eşleştirme hatası oluşur.
Bilgisayarın işletim sistemine entegre sürücüler yazılım donanımını veya telefonun kanalını tespit edemez.

Bağlantı sorunun çözümü

Bilgisayarın görünürlük anahtarını etkinleştirin, telefonunuzdan bilgisayarı arayın ve ardından iki cihazı eşleştirin. Alternatif olarak telefonunuzda görünürlük anahtarını etkinleştirin, bilgisayarınızdan telefonu arayın ve iki cihazı eşleştirin.
Bilgisayar internete bağlandığında telefonunuzdan bilgisayarı arayın. Bu durumda iki cihazı telefonunuzdan eşleştirdiğinizde sürücünün bilgisayarınızda otomatik olarak güncellenmesi gerekir. Aksi durumda sürücüyü manuel olarak güncellemeniz gerekecektir.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı