HuaweiYardım

Huawei cep telefonlarında bildirimler nasıl kapatılır.

Cep telefonumuz daki yüklü olan uygulamalar gerekli gördükleri bilgileri hatırlatma amaçlı bizlere bildirim olarak gönderirler. Tabi ki bazı uygulamaların bildirimleri rahatsız edici olabilir. Cep telefonundaki bildirimler nasıl kapatılır, Huawei bildirimleri kapatma nasıl olur bir bakalım.

Akıllı cep telefonları gün geçtikçe gelişiyor ve yeni özellikler ediniyor. Aynı oranda cep telefonuna yüklediğimiz uygulamalarda uygulama geliştiricileri tarafından yeni özelliklerle donaltılıyor. Önceleri yüklemiş olduğumuz uygulamayı sadece açtığımızda gelişmeleri görebiliyorduk. Şimdi ise uygulamalar gerekli gördükleri bilgileri kullanıcılara hatırlatma amaçlı ekrana bilgi gönderiyor. Örneğin oynadığınız bir oyunda süre doldu şeklinde yada İnternet bankacılığı da kampanya veya havale işlemleri gibi.

Cep telefonumuza gelen bildirimler bazen rahatsız edici olabilir. Uygulamalardan gelen bildirimleri kapatma işlemi mümkün ve çok kolaydır. Özellikle huawei cep telefonlarında bildirimleri kapatma aynı aplle’ın iPhone Modellerinde ki gibi kolay bir işlem.

Huawei cep telefonlarında bildirimleri kapatmak için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin.

  • Cep telefonunuzun menüsünden ayarlar uygulamasına girin,
  • Ayarlar uygulamasında bildirimler seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza gelen menüden bildirimini kapatmak istediğiniz uygulamanın üzerine gelerek tıklayın.
  • En üstte bulunan bildirimler etkin seçeneğinin karşısındaki butonu pasif hale getirmeniz yeterli.

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra o uygulamadan bir daha bildirim gelmeyecektir. Aynı zamanda bildirimleri açmak istiyorsanız yine aynı yolu izleyip bildirimler etkin butonunu aktif hale getirmeniz yeterli.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı