Yazılım Öğrenebileceğiniz Siteler

Yazılım Öğrenebileceğiniz Siteler

Bu yazımızda sizlere online ve ücretsiz şekilde yazılım öğrenebileceğiniz siteler hakkında bilgi vereceğiz. Teknoloji ve internetin gelişmesiyle yazılım öğrenmek eskisi kadar zor değil. Yazılım öğrenerek, kendi projelerini geliştirebilir ve kazanç elde edebilirsiniz.

Code Academy

İlk sitemiz, Code Academy. Bu site sayesinde JavaScript, HTML, CSS, jQuery, Python, PHP ve Ruby dillerini öğrenebilirsiniz. Bu dillerin yanında birçok yazılım dili mevcut fakat en çok tercih edilen diller bunlardır. 25 milyon kişinin kullandığı site, ücretsiz kod öğretmek amacıyla kurulmuştur. Başlangıç, orta ve ileri seviye dersler ile yazılım seviyenize göre dersleri alabilirsiniz.

yazılım siteleri
ücretsiz yazılım siteleri

Free Code Camp

Bu sitede yazılım öğrenmek için belirli görevleri tamamlanız gerekmektedir. Görev tamamladıkça yeni yazılım dilleri öğrenme fırsatınız doğuyor. Kendinizi geliştirdikten sonra ücretsiz bir şekilde proje ve organizasyonlara davet ediliyorsunuz. Sitede yer alan topluluk bölümünde gerçek kişilerden bilgi alma imkanınız bulunmaktadır. Bu sitede sayesinde HTML5, JavaScript, CSS3, D3.js, Node.js, React.js ve Veritabanları hakkında eğitimler alabilirsiniz.

BitDegree

Oyun geliştirmek ve programlama öğrenmek isteyen kişiler için kurulmuş bir sitedir. Platformda yer alan derslerin akıcı olması için oyunlaştırılması, en sevilen yanlarından biri. Kullanımı oldukça basit. Öğrenmek istediğiniz dili seçerek hemen eğitimlere başlayabilirsiniz. JQuery, SQL, JavaScript, HTML, CSS ve PHP öğrenebilirsiniz. BitDegree, platformda kendini geliştiren kişileri çeşitli firmalara önermekte ve iş sahibi olmalarını sağlamaktadır.

yazılım
yazılım öğrenmek
Code School

Code School’da hem ücretli hem de ücretsiz derslerden yararlanabilirsiniz. 1 Milyon üzerinde öğrenciye sahip olan site, birçok farklı yazılım dilini barındırıyor. iOS, Ruby, PHP, Python, HTML, CSS, JavaScript ve Elixir dilleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Direkt olarak tarayıcı kullanarak yaptığınız kodlamaları test edebiliyorsunuz ve bitirdiğiniz her ders için puan kazanıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir