Mobil

Xender İle Telefonlar Arası Dosya Gönderme

Telefondan telefona veya telefondan bilgisayara dosya göndermek, çok vaktimizi harcıyor. Xender uygulaması sayesinde istediğiniz şekilde hiçbir fark olmadan dosya gönderebilirsiniz. Telefon, model, işletim sistemi gibi farklar sorun yaratmıyor.

Teknolojinin başlarında dosyaları göndermek eziyet gibiydi. Bu durum şu an bile bazen eziyet verici olabiliyor. Uygulama sayesinde hızlı dosya gönderme işlemleri yapılabiliyor. Önceden Bluetooth veya USB kablolarından yardım alarak bu işlemleri gerçekleştiriyorduk. Özellik telefonlar arası yapılan işlemler, vaktimizin çoğunu alıyordu.

Günümüzde bu işlemlerin hızını arttırmak ve dosyaları sıkıştırarak göndermek için birçok uygulama geliştirildi. Bu uygulamalar arasında Xender uygulaması da yer alıyor. Uygulamaların arasından neden bu uygulamayı tanıtıyorsunuz diye soracak olursanız, bu uygulama kategorisinde en hızlı işlem yapan uygulama olduğu için bahsediyoruz.

xender dosya transferi
Xender uygulaması

Xender Nasıl Çalışıyor ?

Uygulama, Wi-Fi bağlantısı ile hem Android hem de iOS bir telefona dosya göndermenizi sağlıyor. Dosya göndermek için bir kablo kullanmanıza gerek yok, sadece hızlı bir internetin olması yeterli oluyor. İki telefonda da uygulamanın yüklenmiş olması gerekiyor. Yükledikten sonra büyük boyutu olan dosyaları bile çok hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz. Ayrıca uygulamanın resmi internet sitesini ziyaret ederek tüm detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Dosya transferi yapmak için aşağıda yer alan listeyi takip etmeniz gerekiyor.

– İki telefonda da uygulamanın açık olması gerekiyor.
– Ekranda göreceğiniz ‘Send’ butonuna basmanız gerekiyor.
– Göndereceğiniz kişi, telefondan ‘Recieve’ butonuna basmalı.
– Ekranda çıkan QR kod, alıcı telefon tarafından okutulmalıdır.
– Daha sonra ne tür dosya göndermek istiyorsanız bunu seçin.
– Son olarak göndermeniz gerekecektir.

telefondan dosya gönderme
telefondan telefona dosya gönderme

İşlemleri bu sıra ile yaparsanız, başarılı bir şekilde dosya transferi gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamanın kullanımı oldukça basit. Yüksek GB boyutu olan dosyalar bile dakikalar içinde bir telefondan diğer telefona transfer edilebiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı