Mobil

WhatsApp’ta Gönderilen Mesaj Karşıdaki Kişi Okumadan Silinebilecek

WhatsApp‘a gelecek yeni özellikle karşıdaki kişiye iletilmesine rağmen henüz okunmayan mesajlar silinebilecek. Bir diğer yeni özellik ise GPS üzerinden WhatsApp kişilerinizin nerede olduğunu görebileceksiniz.

WhatsApp kullanıcılarının yaşadığı en büyük sorunlardan birisi hatalı mesajların kaşıdaki kişiye iletilmesi ve bu mesajın gönderildikten sonra silinememesi. Bu gibi durumlarda yanlışlıkla gönderdiğiniz bir mesaj belki de hayatınızı yıkabiliyor. Kullanıcıların bu derdine derman olmak isteyen WhatsApp yeni özelliği ile bu durumu ortadan kaldıracak.

WABetaInfo isimli hesap tarafından paylaşılan bilgilere göre WhatsApp’ta göndereceğiniz mesajlarda “Recall” yani Türkçe karşılığı ile “Geri çağır” isimli bir özellik olacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar karşısındaki kişiye gönderdiği mesajları mavi tik olana kadar silebilecek ya da hatalı yazdığı mesajları doğru şekilde düzenleyebilecek. Bu özellikle birlikte karşınızdaki kişi sildiğiniz mesajın içeriğini göremese de “Mesaj silindi” iletisiyle karşılacak. Görünüşe göre bu özellik pek çok ilişkinin geleceğini kurtaracak.

Bir Diğer Özellik: Konum Takibi

Önceki özellik her ne kadar ilişkilerin geleceğini kurtarsa da WhatsApp’ın bir diğer özelliği ise sevgilinize ya da eşinize olduğunuz yeri söylememe gibi bir fırsat tanımıyor. Live Location Tracking isimli özelliği aktif eden kullanıcılar yine özelliği aktif eden arkadaşlarının konumlarını anlık olarak takip edebilecekler. Yani bir anlamda WhatsApp, Facebook‘taki “Yakınımdaki Kişiler” özelliğini çok daha detaylı bir şekilde WhatsApp kullanıcılarına sunacak.

Bu özelliğin henüz ne zaman çıkacağı bilinmiyor ancak çeşitli WhatsApp Beta sürümlerine eklendiklerinden dolayı yakın bir zamanda bu özelliklerin hayatımızda olacağını söyleyebiliriz.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Okunmamış mesajı geri çağırma geç kalınmış güzel bir özellik. Umarım en kısa zamanda aktif olur.

  2. Merhaba arkadaşım! Bu yazının şaşırtıcı, güzel yazılı ve neredeyse tüm önemli bilgilerle geldiğini söylemek isterim.
    Bunun gibi daha fazla gönderiye bakmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı