HaberHaberler

WhatsApp Desteğini Keseceği Cihazları Açıkladı

Akıllı cihazlar her geçen gün yeni bir güncelleme ile özellikleri gelişiyor. Buna bağlı olarak akıllı cihazlarımıza yüklediğimiz uygulamalarda aynı oranda güncelleniyor. Android ve IOS cihazlarımıza yüklediğimiz uygulamalar kendini geliştirdikçe yeni bir güncelleme gönderiyor ve uygulamayı yükseltmemizi tavsiye ediyor.

Tabi ki bu güncellemeler her telefon için geçerli değil. Günümüzde sık kullandığımız bir çok uygulama var. Teknolojinin gelişimine göre kendini güncelleyen uygulama üreticileri, eski telefonlardan da yavaş yavaş desteğini kesiyor. Bunlardan bir tanesi de WhatsApp. Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp desteğini keseceği cihazların listesini açıkladı.

WhatsApp Desteklemeyeceği Cihazları Açıkladı

Hem Android hem de IOS cihazlarda kullanılan WhatsApp, bazı cihazlardan desteğini keseceğini açıkladı. Buna göre Android 2.3.5 ve IOS 7‘den önceki işletim sistemleri için geçerli olan WhatsApp desteği 2020 itibari ile kesilecek. Ayrıca Windows Phone için verilen desteğin tamamı da 2019‘un sonunda kesileceğini bildirdi.

Windows Phonelerin tamamından desteğini keseceğini açıklayan WhatsApp, 2016 yılında da Nokia ve BlackBerry cihazlar içinde tamamını kesmişti. Firmanın aldığı kararla birlikte az sayıda da olsa Windows Phone kullanıcısı artık WhatsApp kullanamayacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı