Yardım

Telefondan televizyona kablosuz görüntü aktarma

Akıllı cep telefonlarımızdan TV’ye görüntü nasıl aktarırız. Dünyanınen çok kullanılan video izleme programı youtube akıllı cep telefonlarınınhepsinde bulunuyor. Hemen herkes de youtube’den şarkı, film vb. videolarıburadan izliyor. Özellikle film izleyenlerin kullandığı TV’ye yansıt özelliğinibu yazımızda size nasıl yapıldığını anlatacağız.

Akıllı cep telefonlarınızdan TV’ye yansıtma yapabilmek içinTV’nin de smart yani akıllı televizyon olması gerekiyor. Android veya İOScihazlarınızdan youtube uygulamasının açıyorsunuz istediğiniz videoyu ekranagetirdikten sonra videonun üstüne bir kere dokunun ekranın sağ üst köşesindebirden çok menü açılacaktır bunlardan birisi yayınla butonu. Yayınla butonunadokunduktan sonra TV arama ekranı çıkacak TV’nizi arama ekranından bulupseçiyorsunuz işlem tamamlanmış oluyor. Aşağıdaki resimde yayımla butonunugörebilirsiniz. Ekrana yansıtmış olduğunuz videoyu keyifle izleyebilirsiniz.

Telefonunuz eşleşmemesi durumunda bluetoot özelliğini telefonlarında aktif etmelerini öneririz. Bazı akıllı telefonlar bu işlemi halen bluetoot üzerinden yapmaktadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı