Mobil

Samsung Galaxy A81 Herkesi Şaşırtmaya Geliyor

Samsung, bir yıl içerisinde çıkardığı cep telefonu modelleri ile hemen her bütçeye hitap etmeye devam ediyor. Son zamanlarda çıkardığı A serisi ise orta segment telefonlar arasında en çok tercih edilen modellerden olmaya devam ediyor. Samsung Galaxy A81 de, henüz piyasaya çıkmadan bile adından sıkça söz ettiren modellerden biri.

Samsung, aynı anda birden fazla kesime hitap edebilmeyi amaçlayan çok sayıda telefon modeli üzerinde çalışmaya devam ediyor. Yüksek segment olan Galaxy S11, Galaxy 10 Lite ve Galaxy Note 10 Lite modellerinin yanı sıra; A91, A51 ve A81 de yine bu markanın iddialı olduğu modeller arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy A81 Hangi Özelliklere Sahip Olacak?

Samsung A81 modelinin SM-AN815F model numarasına sahip olacağı ve hatta bir S-PEN ile piyasaya çıkacağı söyleniyor. Orta segment telefonlarında hiç S-PEN kullanmayan Samsung, A81 ile kullanıcılarını şaşırtmaya hazırlanıyor. Bir alt model olan A80’de bilindiği üzere dönen bir kamera kullanmış ve kullanıcılarından olumlu geri dönüşler almıştı. Samsung’ un bu kamera modelini A81 modeline de uygulayacağı yine söylentiler arasında yer alıyor.

Note serisine ait olan S-PEN’e sahip olacağı iddia edilen bu yeni model telefonun ilk olarak kırmızı ve siyah renklerle piyasaya çıkacağı düşünülüyor. Yine ekran içine gömülü olan bir parmak okuma sensorüne sahip olacak. Galaxy A81 ile ilgili en ilginç iddialardan biri ise, bu modelin başka ülkelerde Galaxy Note 10 Lite ismi ile çıkış yapacağı. Bu durum kullanıcıların kafasını epey bir karıştıracağa benziyor.

A serisinin fiyat performans bakımından oldukça tatminkâr olması ile birlikte Samsung’ un, A81 için de aynı fiyat politikasını uygulayacağı iddia ediliyor. Diğer modellerde kullanılan Ultrasonic sensor yerine bu yeni modelde optik bir sensor kullanılacağı düşünülüyor. Samsung Galaxy A81’in 6 GB Ram kapasitesine ve 128 GB gibi bir depolama ile piyasaya çıkacağı da iddialar arasında yer alıyor. Bu yeni modelin ne zaman piyasaya çıkacağı konusunda ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı