Sağlık Bakanlığından 40 binlik işe alım

01 Eylül 2022 - 19:23 'de eklendi ve 243 kez görüntülendi.
resim

Sağlık Bakanlığı, Güvenlik Görevlisi, Temizlik Personeli, Sekreter… Hastanelere 40 bin işçi alımı yapacak. Detaylar haberimizde…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca , 2022 yılının kalan günlerinde sağlık bakanlığı bünyesine 85 bin personel alımı yapılacağını söyledi. Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı hakkında ilk önemli bilgi geldi. Gelen bilgilere göre Sağlık Bakanlığı’nın 85 bin personel alımı kontenjanı içerisinde hastanelere 40 bin civarında işçi alımı yapacağı öğrenildi.


KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?


Alıma başvuru yapacak adaylarda aranacak genel şartlar şu şekilde olacak:

– Türk vatandaşı olmak.

– Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

– Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

– Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş ya da askerlik çağına gelmişse askerlik yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirmiş olmak.

– Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

– İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak


HANGİ KADROLARA ALIM VAR?


Yapılacak personel alımında aşağıdaki kadrolarda alım bekleniyor:
Klinik destek elemanı,

Temizlik personeli,

Güvenlik görevlisi,

Ambulans şoförü ve

Sekreter


ALIM YAPILACAK İLLER
En fazla alımın Ankara ve İzmir’e yapılması bekleniyor. Bu iki ilde açılacak yeni şehir hastanelerine çok sayıda alım yapılacak. Bu iki şehre çok sayıda alım olacak. Diğer illere ise alım bu il kontenjanından daha az olacaktır.


İLAN NE ZAMAN GELECEK?
Personel alımı ilanının Eylül ayında gelmesi bekleniyor. Zira Etlik şehir hastanesi Eylül sonunda açılacak. Bu nedenle ilanın Eylül ayının ortalarında gelmesi bekleniyor.


KPSS ŞARTI ARANACAK MI ?
Klinik destek elemanı, Temizlik personeli, Güvenlik görevlisi, Ambulans şoförü, Sekreter alımında KPSS şartı aranması beklenilmiyor. Kura ile KPSS’siz bir şekilde kadrolara yerleştirilme yapılacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.