MobilYardım

Mesaj Gönderme Sorunu ve Çözümü

Cep telefonunda kısa mesaj olayı günümüzde oldukça azaldı. Onun yerine online mesaj uygulamaları daha çok kullanılıyor. Her ne kadar kısa mesaj uygulamasını kullanmasak da yine de lazım olduğu zamanlar oluyor. Tabi ki uzun süre kullanmadığımız bu uygulama bizlere sorunda yaşatabilir. Huawei cep ntelefonlarında yaşanan kısa mesaj gönderemiyorum, mesaj gönderme de hata gibi sorularınızı bu makalemizde yanıtlamaya çalışacağız.

Telefon neden mesaj göndermez?


Zayıf sinyal, meşgul ağ veya yetersiz arama kredisi, mesaj gönderme işleminin başarısız olmasına neden olabilir.

  • Nispeten kapalı bir alandaysanız, sinyal alımınızın iyi olup olmadığını kontrol edin. Sinyal zayıf ise, daha iyi sinyale sahip açık bir alana geçin ve tekrar deneyin.
  • Tatiller gibi yoğun zamanlarda mesaj gönderiyorsanız, daha sonra tekrar deneyin veya yoğunluktan kaçınmak için mesajlarınızı tatillerden önce gönderin. Tatil zamanlarında yaşanan yüksek ağ trafiği, mesaj göndermede gecikmelere ya da başarısızlığa neden olabilir.
  • Krediniz bitmiş olabilir (krediniz kalmadığında operatörünüz tarafından bilgilendirileceksiniz). Mesajlaşma servislerinde yaşanacak aksamaları önlemek için kredinizi doldurun.
  • SIM kartınız için gerçek adlı kimlik doğrulamasını tamamladığınızdan ve sağlanan tüm kişisel bilgilerin doğru olduğundan emin olun. Ayrıntılı bilgi için operatörünüzle iletişim kurun. SIM karttaki ve kimlik kartınızdaki bilgiler eşleşmiyorsa, arama yapamayabilir, mesaj gönderip alamayabilir veya mobil veri kullanmayabilirsiniz.
  • Sorun devam ediyorsa, verilerinizi yedekleyin ve cihazınızı fabrika ayarlarına geri yükleyin veya sistemi güncelleyin ve tekrar deneyin.

Telefonuma mesaj gelmiyor ne yapmalıyım?

Gönderenin numarası kara listenizde yer alıyorsa veya gönderen size iPhone’da bulunan iMessage’dan bir mesaj göndermişse, bu kişiden gelen mesajları alamayabilirsiniz. Aşağıdakileri deneyin:

  • Bildirim panelinde SMS engelleme bildirimi aldıysanız, bu numarayı yanlışlıkla kara listeye eklemiş olabilirsiniz. Akıllı SMS engellemesi varsayılan olarak etkindir. Devre dışı bırakmak için Telefon Yöneticisi > Engellendi bölümüne gidin. Engellendi ayarlarında, numarayı kara listeden kaldırmak için  > Numara kara listesi öğesine dokunun. Cihazınızda mesajları engelleyen başka uygulamalar var ise silin.
  • Gönderen size iPhone’da bulunan iMessage’dan bir mesaj gönderdiyse: Metin mesajlarına geçin veya başka bir mesajlaşma uygulaması kullanın. iMessage sadece iPhone kullanıcıları için kullanılabilir.
  • Sorun devam ediyorsa, verilerinizi yedekleyin ve cihazınızı fabrika ayarlarına geri yükleyin veya sistemi güncelleyin ve tekrar deneyin.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı