Haberler

iPhone SE yeniden satışta

Teknoloji devi Apple geçtiğimiz eylül ayında tanıttığı telefonları iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR satışa sunulması ile birlikte bazı modellerin satıştan kaldıracağını açıklamıştı. Buna göre Apple iPhone SE, iPhone 6S, iPhone 6S Plus ve iPhone X modellerini satıştan kaldıracağını duyuran Apple işlerin kötü gitmesi sebebi ile karar değiştirdi. Bilindiği üzere son zamanlarda olan döviz artışları vergilendirmeler derken teknoloji de fiyatlar uçtu gitti. Fiyatları en çok artan ürünlerden biride Apple’ın iPhone modelleri oldu. Hal böyle olunca Apple satış konusunda büyük sıkıntılar çekmeye başladı.

Fiyatları nedeni ile yeni iPhone modellerinde istenilen başarıyı yakalayamayan Apple geçtiğimiz kasım ayında iPhone X modelini tekrar üretip piyasaya sürmüştü. Yeterli verimi alamayan Apple şimdide iPhone SE modelini tekrar piyasaya sürüyor. Küçük ekranlı iPhone SE modelini hem piyasaya tekrar dağılıp satışlarını toparlamak hem de elindeki stokları bitirmek istemiş olacak ki küçük ekranlı iPhone SE büyük indirimlerle piyasaya bekleniliyor.

iPhone SE teknik özellikler

Büyük indirimlerle tekrar piyasaya sürülecek olan küçük ekranlı iPhone SE modelini unutanlar için teknik özelliklerini tekrar paylaşalım. 4inçlik ekranı bulunan iPhone SE 1136 x 640 çözünürlük sunuyor. Apple’ın A9 işlemcisinden güç alan telefonun arka kamerası 12 MP iken ön kamerası ise 1.2 MP. iPhone 5 ile iPhone 5S modelleri ile aynı tasarıma sahip olan telefon yeniden kapalı kutusu ve garantisi ile piyasalara sürülecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı