IosiPhoneMobil

iPhone Kişiler Siliniyor

iPhone kullanıcılarından gelen şikayet üzerine telefon rehberindeki kişiler neden siliniyor sizler için inceledik. Evet doğru duydunuz, iPhone cep telefonu rehberine eklediğiniz kişiler bir gün sonra kendi kendine siliyor. iPhone rehber neden silinir, rehberime kayıt yapamıyorum gibi şikayetlerinize bu yazımızda çözüm bulabilirsiniz.

iPhone cep telefonumuza numara eklediğimizde neden silinir?

iPhone cep telefonumuza bir arkadaşımızın numarasını ekledik ve daha sonra aramak istediğimizde numarayı telefonumuzda bulamadık. Numarayı fazla aramanıza gerek yok çünkü numara telefon rehberinden silindi. Bunun bir çok nedeni olabilir. Öncelikle telefonunuzun hafızasını kontrol edin telefonun hafızası dolmuş ise telefonun kaydını yapmış gibi gözükür ama kayıt etmez. Evet iPhone cep telefonlarında böyle bir sorun var. Hafıza dolu uyarısı yapmıyor. Sizin kayıt ettiğini sandığınız numara aslında hiç kaydedilmemiş olabiliyor.

Diyelim telefon hafızasını kontrol ettiniz ve sorun olmadığını gördünüz. Bu sefer de telefonunuzda virüs yani kötü yazılım olma ihtimali yüksek. Bunlar telefonumuza mesajlaşma veya mail yoluyla da gelebilir. Gelen mesaj veya maillerin arasında virüs bulunabilir. Üstelik bu virüsü size gönderen arkadaşınızın bile haberi olmayabilir. Böyle bir durumda telefonunuzu formatlamak zorundasınız. Fabrika ayarlarına geri yüklediğiniz telefonunuz içerisindeki bulunan bütün kötü yazılımları silecektir. Tabi ki yedeklerinizi almayı da unutmayın.

Telefonunuzu fabrika ayarlarına çevirdiniz yalnız sorun çözülmedi. O zaman telefonunuz hemen garantiye gönderin. Garantisi bitmiş ise de yetkili servise göndermeniz iyi olacaktır. Muhtemelen telefonda yazılımsal bir sorun vardır ki erken çözüm bulmazsanız daha kötü sebeplere neden olabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı