IosYardım

iPhone AirDrop nasıl kullanılır

iPhone kullanıcılarının ayrıcalıklı özelliklerinden biri de AirDrop özelliği. AirDrop fotoğraf, video ve belgelerinizi iPhone dan iPhone’a hızlıca aktarmaya yarayan bir uygulama. Peki bu uygulamanın diğer uygulamalardan farkı ne. AirDrop fotoğraf, video ve belgelerinizi daha hızlı ve güvenilir bir şekilde aktarımını gerçekleştirir. Peki AirDrop kullanırken dikkatedilmesi gerekenler neler.

  • Gönderdiğiniz kişinin yakınlarda ve Bluetooth ile Wi-Fi kapsama alanında olduğundan emin olun.
  • Kendi aygıtınızda ve içeriği gönderdiğiniz kişinin aygıtında Wi-Fi ve Bluetooth’un açık olduğundan emin olun. İkinizden birinin Kişisel Erişim Noktası açıksa erişim noktasını kapatın.
  • İçeriği gönderdiğiniz kişinin AirDrop’unun Sadece Kişiler’den içerik alacak şekilde ayarlanmış olup olmadığını kontrol edin. Bu şekilde ayarlanmışsa ve söz konusu kişinin Kişiler listesinde yer alıyorsanız AirDrop’un çalışması için kişi kartınızda e-posta adresinizin veya telefon numaranızın yer alması gerekir.

Veri alacağınız kişinin listesinde ekli değilseniz AirDrop un herkese açık özelliğini aktif etmeniz gerekli.

Sonrası çok basit göndermek istediğiniz fotoğraf, video veya belgenin üzenine gelerek AirDrop simgesine tıklamanız. Açılan ekranda göndermek istediğiniz telefonu seçin. Akabinde hızlıca aktarmış olacak.

AirDrop’u açmak için telefonunuzun menüsünden ayarlar> genel> AirDrop kısmına girmeniz yeterli.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı