GenelHaberler

İOS 12.1.4 güncellemesi geldi

Apple İOS 12.1.4 güncellemesini bu gün kullanıcılar için yayınladı. Daha geçtiğimiz haftalarda İOS 12.1.3 yayınlanmıştı. Yeni bir güncelleme için Apple neden bu kadar acele etti.

Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda İOS 12.1.3 sürümü kullanıcılar için yayınlandı. Sürümün yayınlanması ile birlikte büyük bir güvenlik açığı olduğu ortaya çıktı. Grup FaceTime uygulaması kullanılırken iPhone cep telefonlarınız çok rahat dinlenilebiliyordu. Sadece ufak bir işlemden sonra 10 saniye gibi kısa bir sürede telefonunuz dinlemeye açık oluyordu.

Apple durumu fark eder etmez grup FaceTime özelliğini devre dışı bırakmıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Apple CEO’su Tim Cook kullanıcılarından özür dilemiş ve en kısa süre içinde hatanın düzeltileceğini belirtmişti.

Bu gün yayınlanan İOS 12.1.4 ile beraber güvenlik açığını kapatan Apple tekrar grup FaceTime özelliğini aktif edecek. Telefonunuzun güvenliği için İOS 12.1.4 sürümünü yüklemenizi tavsiye ederiz. Güncellemenin dağıtılması ile birlikte grup FaceTime özelliği tekrar aktif edilecek ve İOS 12.1.4 güncellemesini yapmadı iseniz güvenlik açığınız devam edecek.

İOS 12.1.4 güncellemesini yüklemek için telefonunuzun menüsünden Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme kısmına girip yazılımınızı güncelleyebilirsiniz. Yazılım güncellemesini yapabilmeniz için cep telefonunuzun şarjının en az %50 olması gerekiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı