GenelHaberler

Instagram IOS güncellemesi geldi

Popüler sosyal medya uygulaması ınstagram IOS işletim sistemi için güncellemesini sundu. Yeni güncellemesi ile birlikte bir çok özellikte getiren instagram kullanımı kolaylaştıracak özellikleri de unutmadı. 87,4 MB büyüklüğündeki güncelleme IOS’un 76. Sürümü olarak geldi.

Güncelleme ile gelen yenilikler

Sesli mesajlaşma

Herhangi bir mesaj yazışmasında, sesli bir mesaj kaydetmeye başlamak için mikrofon simgesine basılı tutun. Göndermek için parmağınızı bırakın.

Yakın arkadaşlar listesi

Yakın arkadaşlar listesi oluşturup hikayenizi bu kişilerle paylaşabilirsiniz. Arkadaşlarınızı listeye eklemek için profilinize gidip Yakın Arkadaşlar’a dokunun.

Erişebilirlik geliştirmeleri

Instagram görme bozukluğu bulunan kullanıcılar için iyileştirmelerde bulundu. Ekran okuyucuları kullananlar için akış, keşfet e profil deki fotoğraflara otomatik alternatif metin eklendi. Bu fotoğraflara özelleştirilmiş alternatif metinde ekleyebilirsiniz.

Instagram güncellemesi yeni özellikleri ile IOS kullanıcılarına sunulurken, ınstagram güncelleme sorunu yaşayanlar cihaz belleğini kontrol ederek yeterli alan olup olmadığını kontrol etmeleri gerekiyor. iPhone kullanıcılarına sunulan bu özellik hali hazırda android kullanıcılarında bulunuyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı