Donanım

Huawei Sound X Hakkında Her Şey Sızdırıldı!

Huawei Sound X sızdırıldı. Bu sayede akıllı hoparlörün hem tasarımı hem de özellikleri ortaya çıkmış oldu. Üstün bir ses kalitesi sunmayı planlayan Huawei, Apple HomePad’e benzeyen bu hoparlörü üretti.

Dünyanın en çok akıllı telefon üreten ikinci markası olan Huawei, Amazon ve Apple’ın lider olduğu akıllı hoparlör sektörüne giriyor. Pazardan kendi payını almak isteyen marka, iddialı ürünü Sound X’I piyasaya sürecek. Akıllı hoparlörün özellikleri ise, Weibo adlı sosyal medya sitesinde ortaya çıktı. Bir kişi tarafından paylaşılan görüntülerde akıllı hoparlörün hem teknik bilgileri hem de tasarımı yer alıyor. Hoparlörün şıklığı ise, şimdiden konuşulmaya başladı. Huawei, bu ürün ile stüdyo kalitesinde ses sunmayı planlıyor.

huawei sound x teknik özellikler
huawei sound x teknik özellikler

Huawei Sound X Özellikleri

6 Adet 1.5 inç aralıklı hoparlör, 60W iki adet subwoofer teknik özellikleri arasında yer alıyor. İddiali özellikler ile piyasaya sürülecek olan bu akıllı hoparlör, Amazon ve Apple’a rakip olacak. Aynı zaman 4 adet 1.5 GHz hızında çekirdek barındıran hoparlör, 8GB depolama alanı ve 512MB RAM sahip olarak gelecek. Ortalam ağırlığı ise 3.5 kg olarak planlanmaktadır. 203mm yükseklik ve 165mm genişliği olan Sound X’in fiyatı ise henüz belirlenmedi.

huawei sound x fiyatı
huawei sound x fiyatı

25 Kasım’da piyasaya sürülmesi beklenen akıllı hoparlör, Bluetooth 5.0 teknolojisi ile gelecek. Hoparlörle beraber Huawei MatPad’in piyasaya sürülmesi bekleniyor. Apple ve Amazon ile büyük bir rekabet içine girecek olan Huawei, akıllı hoparlörünün fiyatını henüz belirlemedi.

Huawei Sound X ile aynı özellikleri taşıyan hoparlörlerin fiyatı, 2.000 TL ile 3.500 TL aralığında. Yüksek teknoloji özellikleri sunan Huawei’nin satış adetlerini yükseltmesi için bu fiyattan daha düşük bir fiyata satması planlanıyor. Akıllı hoparlörün fiyatı konusunda tahmin bulunursak, 2.000 TL civarında olacağını düşünüyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı