HuaweiYardım

Huawei Neden Geç Açılıyor? Huawei Telefonum Açılmıyor?

Huawei cep telefonu kullanıcılarının belli bir kullanımdan sonra, sıkça yaşadıkları sorunlarından bir tanesi telefonun geç açılması. Huawei cep telefonu neden geç açılır, Huawei cep telefonu açılmıyor gibi şikayetlerinizi bizzat Huawei’nin paylaşımından sizlere aktarıyoruz.

Huawei cep telefonu geç açılıyor?

Telefonunuzun sistemi başlatması biraz zaman alabilir ya da başlangıcın ardından otomatik olarak başlatılacak şekilde ayarlanmış çok sayıda işlem olabilir. Sorun gidermek için aşağıdaki adımları gerçekleştirin.

Telefonunuzu ilk kez açıyorsanız ya da yakın zaman önce bir fabrika sıfırlaması ya da sistem güncellemesi gerçekleştirdiyseniz, Telefonunuzun sistemi başlatması biraz zaman alabilir. Bu durum normaldir ve telefonunuzda bir sorun olduğu anlamına gelmemektedir.


Telefonunuzu açtığınızda sistemin yüklenmesi uzun zaman alıyorsa:
EMUI 8.0: Telefon Yöneticisi > Kalan > Uygulama başlatma menüsüne gidin, ilgili uygulamalara kaydırın ve Tümünü otomatik olarak yönet işlevini devre dışı bırakın.

EMUI 4.X ve EMUI 5.X: Telefon Yöneticisi uygulamasına gidin, Otomatik başlat öğesine dokunun ve arka planda çalıştırmak istediğiniz uygulamaları devre dışı bırakın. Başlangıcın ardından otomatik olarak başlatılmasını istemediğiniz işlemleri devre dışı bırakın.

Telefonum açılmıyor!

Pil tükenmiş olabilir ya da sistem güncellemesi başarısız olmuş olabilir. Sorun gidermek için aşağıdaki adımları gerçekleştirin:

Pil tükenmişse (Güç düğmesine bastığınızda güç göstergesi kırmızıya döner) telefonunuzu 30 dakika süresince şarj edin ve tekrar deneyin.
Telefonunuz başlangıç sırasında çökerse telefonunuzu zorla yeniden başlatmak için telefonunuz titreyene kadar Güç düğmesine basılı tutun.
Çevrimiçi bir güncelleme gerçekleştirdiyseniz ve başlangıç ekranı yüklenmiyorsa zorlu bir güncelleme gerçekleştirmek için HiSuite uygulamasını kullanmayı deneyin.


HiSuite uygulamasını indirip bilgisayarınıza yükleyin. Telefonunuzu bir USB kablosu ile bilgisayara bağlayın ve telefonunuzun kapalı olduğundan emin olun. Telefonunuz Hızlı yeniden başlatma moduna girene kadar Ses azaltma ve Güç düğmelerine aynı anda basılı tutun ve ardından zorlu bir güncelleme gerçekleştirmek için ekrandaki talimatları uygulayın. Güncelleme işlemi sırasında telefonunuzun bağlantısını kesmeyin, telefonunuzu kapatmayın ya da yeniden başlatmayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı