Huawei cep telefonuna Samsung akıllı saat nasıl tanıtılır?

04 Temmuz 2019 - 8:25 'de eklendi ve 8.853 kez görüntülendi.
resim

Teknolojinin ilerlemesi kullanım alanını genişletmesi ile giyilebilir teknolojileri ortaya çıkardı. Özellikle akıllı saatlerin rovanşta olduğu giyilebilir teknoloji sektörü hızla büyümeye başladı. Akıllı saatlerimiz le gelen aramalara cevap yazabilir, mesaj gönderebilir, fotoğraf çekimi bile yapabiliyoruz. Günümüzde ki akıllı saatler o kadar gelişti ki günlük attığımız adımı saymasının yanında nabız kontrolü yapıyor. Hatta Apple’ın akıllı saatleri nabız düşmesinde ambulans bile çağırıyor.

Tabi her akıllı saat, cep telefonlarında eş zamanlı çalışmayabilir. Özellikle farklı markaların saat ve telefonları direkt olarak eşleşmez. Örneğin Huawei akıllı cep telefonuna Samsung Gear 3 uyumlu değil. Yalnız çalışmayacağı anlamına da gelmez. Farklı marka saat ve telefonları ufak bir işlemden sonra birbirlerine uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlayabiliriz.

Huawei cep telefonuna Samsung Gear 3 nasıl eleştirilir?

Bu konuya önce eşleştirmelerde Yaşanan sorunlarla başlayabiliriz.

 • Kullanıcının Huawei telefonu ilgili fitness uygulaması ile Samsung Gear S3 cihazını tespit edemiyor.
 • Kullanıcının Huawei telefonu ilgili fitness uygulaması ile Samsung Gear S3 cihazını tespit edebiliyor fakat eşleşemiyor.
 • Huawei telefon Samsung Gear ile eşleşirken ekranda eklenti yüklenmesi gerektiği ile ilgili bir mesaj görüntüleniyor. Kullanıcı mesajı onayladıktan sonra Samsung Gear uygulaması otomatik olarak kapanıyor ve eşleşme başarısız oluyor.

Yukarıdaki sıraladığımız sorunlar akıllı saat eşleşmeleri deki sıkça gördüğümüz sorunlar. Şimdi de sırası ile sebeplerine bir bakalım.

Akıllı saat eşleşmelerindeki sorunların sebepleri

 • Samsung Gear uygulamasının eklentisi yüklü değil.
 • Samsung Gear S3 başka bir telefon ile eşleştirilmiş.
 • Huawei telefon başka bir Samsung Gear S3 ile eşleştirilmiş.

Bu sebeplerden dolayı Huawei cep telefonları Samsung akıllı saatlerle uyumlu çalışmayabilir. Tabi ki bunun çözümü de çok basit. Huawei Akıllı cep telefonuna akıılı saat en doğru nasıl tanıtılır bir bakalım.

Huawei cep telefonuna Samsung Gear 3 nasıl tanıtılır?

Huawei akıllı cihazlara, Samsung Gear 3 en doğru nasıl tanıtılır, neler yapmamız gerekli.

 • Samsung Gear uygulamasının, Gear S eklentisinin ve Samsung Aksesuar Servisi eklentisinin en son sürümlerini indirip yüklemeniz ve yükleme sürecinde istenen tüm izinleri vermeniz önerilir.
 • Eşleşme moduna girmek için:
 • Saatin yönetim uygulamasını açın veSettings > Connect to new devicedüğmesine dokunun. Ardından saatte “Reset Gear to connect to new phone?” mesajı görüntülenecektir. Onaylamak için “√” düğmesine dokunun. Bu işlem saat ile tüm telefonların bağlantısını sona erdirecektir. Ardından saat ekranında saatin adı ve ilgili uygulamayı saate indirmeniz gerektiğini belirten bir mesaj görüntülenecektir, bu saatin eşleşme moduna girdiği anlamına gelir.
  Saatin uygulamasını açın ve Settings > General management > Reset Gearbölümüne gidin. Ardından saatte “Reset Gear?” mesajı görüntülenecektir. Onaylamak için “√” düğmesine dokunun. Saat sıfırlandıktan sonra tüm indirilen uygulamalar ve kişisel bilgiler silinecektir. Saat ekranında saatin adı ve ilgili uygulamayı saate indirmeniz gerektiğini belirten bir mesaj görüntülenecektir, bu saatin eşleşme moduna girdiği anlamına gelir.
 • Telefonda Bluetooth’u etkinleştirin, ardından Samsung Gear uygulamasını açın ve eşleşmeyi başlatın ve uygulamayı ekrandaki talimatlara göre yapılandırın. Eşleştirme işlemi sırasında gereken tüm izinleri verin.

Ayrıca Stay connected ekranı görüntülendiğinde Samsung Aksesuar Servisi uygulamasının arka planda çalışmaya devam etmesine izin vermek için önerilen ayarlarda yapılan değişiklikleri kabul ediyorum düğmesine dokunun.

Huawei telefonunuz başka bir Samsung Gear saat ile eşleştirildiyse ilk olarak eşleşmeyi kaldırın ve ardından telefonunuzu istediğiniz Samsung Gear S3 ile eşleştirin.

Bu adımları izlediğimiz takdirde Samsung akıllı saatimiz Huawei cep telefonumuzla sorunsuz olarak çalışacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.