Huawei Cep Telefonlarında Parmak İzi Kaydı

02 Nisan 2019 - 7:34 'de eklendi ve 154 kez görüntülendi.
resim

Akıllı cep telefonlarının güvenlik sistemleri günümüzde iyice gelişti. Apple’ın iPhone modellerinde başlatmış olduğu parmak izi güvenlik teknolojisi artık her telefonda görebildiğimiz bir şey. Parmak izi teknolojisi o kadar yaygınlaştı ki alt segmeht telefonlarda bile görebiliyoruz.

Bazı kullanıcılar huawei cep telefonlarında paramak izi oluşturma da sıkıntı yaşadıklarını dile getiriyor. Huawei cep telefonlarında parmak izi nasıl eklenir, huawei parmak izi sorunları nelerdir. Huawei’nin araştırmalarından paylaştık.

Başarısız parmak izi kaydının nedenleri:

Kayıt sırasında parmağınızı hızlı bir şekilde çeviriyorsanız sensör tarafından kaydedilen parmak izi görüntüsünün kalitesi standart olmayabilir.
Parmağınızın cildi çok kuruysa, yağlıysa, terliyse ya da nemliyse veya sensöre dokunup parmağınızı hemen çekiyorsanız sensör tarafından kaydedilen parmak izi görüntüsünün kalitesi ve kapsam alanı standart olmayabilir.
Parmağınızı sürekli olarak birçok defa bastırıyorsanız ve görüntü kalitesi hâlâ standardı karşılamıyorsa parmak izi kaydı başarısız olur.
Kaydedilen parmak izi alanı çok küçük ve kayıt sırasında parmağınızın konumunda küçük değişiklikler yapmamışsınız.
Parmak izi sensörünün yüzeyi temiz değil, bu da parmak izi kalitesini etkiler.

Parmak izi kaydına ilişkin önlemler:

Parmak izi kaydı sırasında parmak izi sensörüne basarken parmağınızı kaydırmayın.
Parmak izi kaydı sırasında parmaklarınızı ve parmak izi sensörünü temiz tutun. Parmak izi desenleri ve bunları hassas kapasitif farklılıklarının avantajından yararlanan parmak izi sensörü, farklı parmakları tanıyabilir. Bu nedenle ter, su ve kir parmak izlerinin kaydını etkileyeceği için parmak izi kaydı sırasında parmaklarınızı ve parmak izi sensörünü temiz tutun. Sensör ayrıca bu durumları akıllı bir şekilde tanımlayabilir ve kayıt başarısız olur.
Parmak izi kaydı sırasında parmağınızı, parmak izi sensörüne uygun kuvvetle basılı tutun. Parmağınızın iç kısmının ve çevresindeki alanların parmak izini kaydetmeyi deneyin. Parmağınızı parmak izi sensörüne yerleştirin. Titreşimi hissederseniz parmağınızı kaldırın ve parmak izinizi tekrar kaydedin. (Parmak izinin özellikleri, parmağın iç kısmına odaklanır ve ayrıca burası en yaygın kullanılan kısımdır).
Tekrarlayan kayıt için parmağınızın aynı alanını kullanmamanız ve parmak izi kayıt alanını mümkün olduğunca genişletmeniz önerilir. Parmak izi tanıma, parmak izleriniz ile önceden kaydedilenleri eşleyerek çalışır. Parmaklarınızın farklı alanları kaydetmek için lütfen talimatları uygulayın ve kayıt için parmağınızın aynı alanını kullanmaktan kaçının. Kaydedilmiş olan parmak izi alanı ne kadar geniş olursa eşleşme başarısı olasılığı o kadar yüksek olur.
Parmak izi kaydı sırasında genel kilit açma hareketinizi kullanın. Parmak izi ile kilit açma özelliği, parmak izleriniz ile önceden kaydedilenleri eşleyerek çalışır. Parmak izi ile kilit açma işleminde başarı oranını artırmak için parmak izi kaydı sırasında genel kilit açma hareketinizi kullanın.

Parmak izinizi istenen şekilde kaydetmeniz neden gerekir:

Kayıt kalitesinin, parmak izi ile kilit açma başarı oranında büyük bir etkisi vardır. Kullanıcıların %50’sinden fazlasının hatalı kayıt nedeniyle düşük bir kilit açma başarı oranı vardır.
Parmak izi kayıt kılavuzunu takip etmezseniz yetersiz parmak izi kapsam alanı, kilit açma başarı oranını düşürür. Parmağınızı istenen şekilde tekrar kaydettiğinizde başarı oranı büyük ölçüde yükselir. (Bir kullanıcının kilit açma başarı oranını düşük olarak rapor etmesi durumunda kullanıcıya parmak izini kayıt kılavuzuna göre tekrar kaydetmesi talimatını verin.)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.