Huawei Cep Telefonlarında Dosya veya Fotoğraf Yazdırma

31 Mayıs 2019 - 18:01 'de eklendi ve 1.821 kez görüntülendi.
resim

Teknoloji geliştikçe cep telefonlarının kullanım alanı ve kolaylığı da ilerliyor. Akıllı cep telefonlarımızı birçok fotoğraf veya dosyalarla dolduruyoruz. Peki bu belgeleri yazdırmak istesek ne yapacağız. Önceden olsa telefonu bilgisayara bağla, tanımasını sağla, belgeleri bul ve bilgisayara koptaladıktan sonra yazdır. Artık cep telefonlarında fotoğraf, pdf veya jpeg dosyaları yazdırmak çok kolay.

Belgeleri ve fotoğrafları kolayca yazdırmak için cihazınızı Wi-Fi üzerinden bir yazıcıya bağlayın.

 • Mopria, cihazınız üzerinden doğrudan bir Mopria onaylı yazıcıdan yazdırmanızı sağlar. Yazıcı Wi-Fi üzerinden cihazınıza bağlanır.
 • Yazıcınız Mopria onaylı değilse modelinize uygun bir eklenti almak için yazıcı üreticisi ile iletişime geçin.
 1. Cihazınızı ve yazıcınızı aynı Wi-Fi ağına bağlayın.
  • Yazıcınızın ortak erişim noktasına bağlanma: Yazıcınızın kablosuz ortak erişim noktası bulunuyorsa ortak erişim noktasını etkinleştirmek ve bir şifre belirlemek için yazıcının kılavuzundaki talimatları izleyin. Cihazınızda Ayarlar menüsünü açın ve Kablosuz bağlantı ve ağlar > Wi-Fi bölümüne gidin. Wi-Fi özelliğini etkinleştirin, yazıcının ortak erişim noktasını seçin ve bağlantı kurmak için ekrandaki talimatları izleyin.
  • Wi-Fi Direct ile bağlanma: Yazıcınız Wi-Fi Direct’i destekliyorsa bu özelliği etkinleştirmek için yazıcının kılavuzunda yer alan talimatları izleyin. Cihazınızda Ayarlar menüsünü açın ve Kablosuz bağlantı ve ağlar > Wi-Fibölümüne gidin. Wi-Fi özelliğini etkinleştirin,  düğmesine dokunun ardından algılanan cihazlar listesinden yazıcınızı seçin.
  • Yönlendiricinize bağlanma: Yazıcınızda Wi-Fi bağlantısını etkinleştirin ve evdeki yönlendiriciye bağlanın. Cihazınızda Ayarlar menüsünü açın ve Kablosuz bağlantı ve ağlar > Wi-Fi bölümüne gidin. Wi-Fiözelliğini etkinleştirin, yönlendiricinizi seçin ardından ayarları tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
 2. Ayarlar menüsünü açın. Cihaz bağlantısı > Yazdırma > varsayılan yazıcı servisi bölümüne gidin ve varsayılan yazıcı servisi özelliğinin etkinleştirildiğinden emin olun. Manuel olarak bir yazıcı eklemek için arama sonuçlarından bir yazıcı seçin ya da Diğer > Yazıcı ekle düğmesine dokunun ve ekrandaki talimatları izleyin.
 3. Artık doğrudan cihazınız üzerinden yazdırabilirsiniz:
  • Görsel yazdırmaGaleri uygulamasına gidin. Yazdırmak istediğiniz görseli açın, Diğer > Yazdır veya PDF’e çıkart bölümüne gidin ve görseli yazıcıya göndermek için ekrandaki talimatları izleyin.
  • Web sayfası yazdırma: Tarayıcınızda yazdırmak istediğiniz web sayfasını açın ardından menüden yazdır seçeneğini işaretleyin.
  • Belge yazdırma: Üretkenlik uygulamasında yazdırmak istediğiniz belgeyi açın ve menüden yazdır seçeneğini işaretleyin.
  • Not yazdırmaNot Defteri uygulamasını açın. Yazdırmak istediğiniz notu açın,  > Yazdır bölümüne gidin, sonrasında notu yazıcıya göndermek için ekrandaki talimatları izleyin.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.