Haber

Google Tensor için Geekbench Kıyaslama Sonuçları Çıktı

Performans karşılaştırması Twitter’da paylaşıldı. Sonuçlar Google Tensor işlemcisi ile tek çekirdekli ve çok çekirdekli testlerde 1012 ve 2760 puan alındığını ortaya koydu

Apple’ın üç yıllık işlemcisi Apple A12 Bionic, Google’ın amiral gemisi Google Tensor’ü hem tek çekirdekli hem de çok çekirdekli performansta geride bıraktı. Tensor, 2021 Android amiral gemilerinin çoğunda bulunan Snapdragon 888 işlemci ile karşılaştırıldığında zaten daha yavaş, bu nedenle durumu çifte darbe olarak adlandırabiliriz.

Ancak, tüm bunlar, Google’ın Tensor ile performans üzerinde verimliliği tercih etme planlarını ortaya koyan lansman öncesi söylentileri göz önüne alındığında zaten bekleniyordu. Ayrıca, kıyaslama sonuçları hiçbir şekilde günlük kullanım performansı için bir gösterge değil. En önemli şey yazılım optimizasyonu ve Google’ın Android uygulaması, piyasadaki en hızlı yazılım deneyimlerinden biri olarak biliniyor. Google’ın hem donanım hem de yazılım üzerindeki kontrolü, Android 12 ile birlikte getirilen geliştirmelerle birleştiğinde, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun performans açısından mevcut amiral gemileriyle eşleşmesi muhtemel.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı