GenelGiyilebilir Teknoloji

Giyilebilir teknoloji günlük hayatımızda

Teknolojinin ilerlemesi ile giyilebilir teknoloji hayatımızın her alanına girmeye başladı. Günlük kullandığımız aksesuarlar teknoloji ile buluştu. Bunların başında da akıllı gözlük ve akıllı saat geliyor. Özellikle akıllı saatleri hemen herkes kullanmaya başladı. Tek başına fazla fonksiyonu olmayan akıllı saatler cep telefonu veya tabletlerle entegreli olarak çalışıyor. Sağlık, sosyal medya , eğitim gibi bir çok alanda kolaylık sağlayan akıllı saatler hiç telefona ihtiyaç duymadan konuşma, mesaj görüntüleme hatta fotoğraf çekimi bile yapıyor. Eskiden izlediğimiz filimlerde ajanların yaptığı gibi kolunu yaklaştırarak konuşma saatle fotoğraf çekme gibi özellikler artık herkesçe kullanılıyor.
Bir çok marka model akıllı saat üretimi yapıyor. Günümüzde her bütçeye uygun saatleri bulmak artık çok kolay. Hiç şüphesiz bu markaların başında da Samsung ve Apple geliyor.
Teknolojinin önde gelen isimlerinden Samsung gear serisi ile adından çokça bahsettirdi. Piyasaya sürülen her yeni saati daha iyi özellikleri ile dikkat çekti.
Teknoloji devi Apple da bu konuda sessiz kalmadı. Apple Watch serisi ile bir çok kullanıcısını mest eden Apple son olarak piyasaya sürdüğü Apple Watch series 4 le gündeme oturdu.
Giyilebilir teknolojide dünya önderliği yapan Samsung ve Apple yarışı her geçen gün yeni özellikleri ile piyasaya girmeye devam ediyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı