Fortnite’a Yeni Güncelleme Geliyor! İşte Detaylar…

Fortnite yeni güncelleme için hazırlanıyor. Epic Games, yeni güncellemeyle DirectX 12 desteğinin sunulacağını açıkladı. Aynı zaman bazı dengelemeler ve düzenlemeler güncellemeyle getirilecek. Epic Games firması, 11.20 güncellemesi hakkında bilgi verdi. Güncelleme arayüzü değişikliği ve DirectX 12 desteğiyle ön plana çıkıyor.

Oyunu bilgisayardan oynuyorsanız, DirectX 11 destekleyen ekran kartı ihtiyacı doğuyor. Yeni güncelleme sayesinde bilgisayarda DirectX 12 ile de oyunu çalıştırabileceksiniz. Üst segment bir ekran kartınız var ise, yüksek FPS değerlerine ulaşabileceksiniz. DirectX 12 hem görüntüyü iyileştiriyor hem de CPU performansını arttırıyor. Bu sebeple oyuncular tarafından uzun zamandır beklenmekteydi.

epic games
epic games fortnite

En köklü değişikliklerden biri kamp ateşlerine uygulandı. Kamp ateşi görürseniz yeniden alevlendirmek için ahşap kullanma fırsatınız olacak. 30 Ahşap vereceksiniz ve bu sayede iyileşme sağlayabileceksiniz.

Cephanenizi öğrenmek için cephane durumu simgesi eklendi. Bu simge sayesinde silahı doldurmadan önce kalan cephaneyi görebileceksiniz. TP kazanabileceğiniz günlük görevler oyuna yeniden ekleniyor. Her gün görevleriniz olacak ve görevleri değişebileceksiniz.

Arayüz güncellemesiyle kontrast ayarı kullanıcılara sunuluyor. “Kullanıcı Arayüzü Konrastı” bölümüne girip dilediğiniz şekilde ayarları yapabilirsiniz. Bu sekmeye görüntü ayarlarının grafikler bölümünden ulaşabilirsiniz. Dolabım kısmında yer alan eşyalarınızı, sezonlara göre filtreleme fırsatınız da güncellemeyle gelecek.

Son güncelleme ise, oyunun mobil versiyonu ile ilgili. Mobil versiyonu için eğitim modu oyuna ekleniyor. Eğitim modu sayesinde oyuncular; yeteneklerini geliştirebilecek, güncellemeleri test edebilecek ve  yeni taktik geliştirebilecek. Bütün bunların yanında oyuncuların şikayetçi olduğu birçok hata giderilmiş olacak ve silahlarla ilgili ufak tefek dengelemeler getirilecek.

fortnite güncelleme
fortnite yeni güncelleme

Epic Games tarafından 11.20 güncellemesinin tarihi açıklanmadı. Oyunseverler tarafından merakla beklenen bu güncellemenin yakın zamanda paylaşılacağını düşünüyoruz. Oyunun topluluk forumundan memnun olmadığınız yanlarını belirtebilir ve güncellemede pay sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir