HaberHaberler

Eba Nasıl Açılır Açılmıyorsa Ne Yapmalı

Günümüzde meydana gelen covid-19 virüsü sebebinden dolayı okullar bu yıl açılmadı. Okulların açılmamasından dolayı yüz yüze eğitim gerçekleştirilmediği için uzaktan eğitim başlamış durumda. Milli eğitim bakanlığının başlatmış olduğu eba ile uzaktan eğitim öğrencilerin eğitimlerinin devam etmesi için kullanılıyor. Ülkemizde öğrenci sayısının çok olması sebebi ile eba tv’ye yoğun bir giriş, bu yüzden de girişlerde sıkıntı yaşanmakta. Eba giriş yapılmıyor, eba tv nasıl açacağım, ev tv giriş yapmanın başka yolları.

Öğrencilerimizin eğitime devam edebilmeleri için uzaktan eğitim eba tv ye giriş yapmaları gerekiyor. Giriş yapmanın öncelikli yolu bilgisayarınızın arama motorundan http://www.eba.gov.tr/#/anasayfa sayfasına girdiğinizde sağ tarafta öğrenci butonuna tıkladıktan sonra istenilen bilgileri girmeniz gerekmektedir. Evinizde bilgisayar yoksa cep telefonunuza eba uygulamasını indirmeniz yeterli. Evinizde smart veya akıllı tv var ise oradan da giriş yapabilirsiniz. Burada bulunan imkanların hepsine sahipsiniz ama eba’ya giriş yapamadınız. Bunun için ne yapmalyız.

Eba giriş yolları

Eba uzaktan eğitim uygulamasına ellinizdeki imkanlarla direkt olarak giriş yapamıyorsanız ek uygulamalar indirmeniz gerekecek. Akıllı cep telefonunuzdan uygulamaya girmek isteyip giremiyorsanız cep telefonunuza zoom uygulamasını indirip, bu uygulama üzerinden eba tv’ye giriş yapabilirsiniz. Bu uygulama bilgisayar ve akıllı TV içinde geçerli olacaktır. Peki smart TV den giriş yapmanız gerekiyorsa ne yapmalısınız. Öncelikle smart tv’nizin internete bağlı olması gerekiyor. Bu bağlantının kablolu olması eba’ya girişi kolaylaştıracağı gibi eğitim sırasında da sıkıntı çıkarmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı