Haber

Çok Sevilen Nokia XpressMusic Yenilendi!

Nokia, cep telefonu kullanımının yaygınlaştığı ilk yıllarda zamanının en popüler markalarından biriydi. Her ürettiği model kullanıcılar tarafından yoğun bir ilgi gördü ve uzun yıllar boyunca da sevilerek kullanıldı. Nokia XpressMusic modeli de, hem tasarım hem de işlevsellik açısından kullanıcıları tarafından son derece beğenilen ve döneminin en çok tercih edilen modellerinden biri oldu. Fakat teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık hem rekabetin artması hem de kullanıcıların beklentilerinin çok daha farklı olması sebebi ile Nokia tarihin tozlu sayfalarında yerini almaya başladı. Bu kötü gidişata bir dur diyen Nokia, XpressMusic modelini yeniledi ve yeni versiyonu ile kullanıcılarının beğenisine yeniden sundu.

Nokia XpressMusic
Nokia XpressMusic Hangi Özelliklere Sahip Olacak?

Dokunmatik telefonlar, sıfır fiziksel tuş ve daha bu gibi birbirinden farklı teknolojik hamlelere sahip olan cep telefonu dünyası, şimdilerde Nokia XpressMusic ile yeniden hareketlenmeye hazırlanıyor. XpressMusic modelinin yenilenmesi, geleneksel telefonlardan vazgeçmek istemeyen kişiler için oldukça heyecanlandırıcı bir haber oldu. Peki, Nokia bu versiyon yenileme ile birlikte kullanıcılarına hangi özellikleri sunacak?

Nokia’nın efsaneleşen modellerinden biri olan 3310’un yeni versiyonunu da tasarlayan HMD Global şirketi, şimdilerde Nokia XpressMusic modelini yenileyerek piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Piyasaya çıkmak için gerekli tüm sertifikaların alındığı bu modelde, 1200 mAh gibi küçük bir bataryanın kullanılacağı söyleniyor. Günümüz akıllı telefonlarından çok daha düşük bir güce sahip olması, bu modelin çok iddialı olmadığı gerçeğini de ortaya çıkarıyor.

Nokia XpressMusic
Tüm dünya 5G teknolojisini konuşsa da, yenilenen Nokia XpressMusic yalnızca 2G teknolojisine sahip olacak. Üstelik bu model, kamera konusunda da oldukça farklı bir teknolojiye sahip. Çünkü yalnızca telefonun arka kısmında bulunacak olan 0.3 MP çözünürlüğünde bir kamera ile sadece fotoğraf çekmek mümkün olacak. 32 MB dâhili depolama kapasitesine sahip olacak olan bu model, harici bellek desteğine de sahip olacak. Bu modelin yeni versiyonunun ne zaman piyasaya çıkacağı ve hangi fiyattan satışa sunulacağı henüz net olmasa da, şu an için uzmanlar bu modelin ortalama 500 TL gibi bir fiyatla satışa çıkacağını öngörüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı