Çin’deki Yayılan Virüsten Sonra Huawei Ne Olacak?

14 Mart 2020 - 10:30 'de eklendi ve 369 kez görüntülendi.
resim

Telekomünikasyon gibi bir alanda iletişim cihazları konusunda hizmet vermek amacı ile kurulan Huawei markası bilindiği üzere, Çin menşeli bir firma olarak dikkat çekmektedir. Smart TV devre sistemleri, akıllı telefonlar, tabletler gibi ürün yelpazesi ile dünya pazarına giriş yapan bu dev markanın, çok uluslu bir şirket olduğu da dikkat çekmektedir. 2012 yılından itibaren dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon cihaz üreticisi konumuna yükselmiş durumda bulunmaktadır. Bu dev şirket kurulduğu andan günümüze kadar, hızlı bir gelişim sergilemiş ve dünya pazarına, Türkiye pazarı da dahil olacak şekilde kapılarını açmış durumda bulunmaktadır. Çin merkezli bir anlayışın gündeme geliyor olması ve son dönemlerde Çin Wuhan kentinde dünyayı kasıp kavuran Corona virüsü anlayışının yaygınlaşması, beraberinde Çin’deki yayılan virüsten sonra Huawei ne olacak? Şeklinde bir sorunun da gündeme gelmesine neden olmuştur. Elbette bu salgın hastalık nedeni ile şirketinde olumsuz bir şekilde etkilendiği görülmektedir.

Corona Virüsünden Sonra Huawei Kapanacak mı?

Bu konuda bir araştırma yapıldığında, Corona virüsünden sonra Huawei kapanacak mı? Şeklinde bir araştırma yapıldığında, şirketin kapatılması ya da ticari faaliyetlerine son verilmesi şeklinde bir uygulamanın olmadığı görülmektedir. Dünya üzerinde en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi konumuna yükselen Huawei, şirketin ticari faaliyetlerine son vermek veya üretim tesislerini kapatmak gibi bir düşünceye sahip durumda bulunmamaktadır. Ancak olumsuz etkilendiği ve belirli uluslararası görüşme ya da konferans anlayışını iptal ettiği görülmektedir.

Huawei Corona Virüs Nasıl Etkilendi?

Dünyanın en büyük 2 nci akıllı telefon üreticisi olarak dikkatleri üzerine çekmeye başlayan Huawei, Çin Wuhan kentinden dünya geneline yayılan Corona virüsü nedeni ile belirli bir olumsuzluk yaşamış durumda bulunmaktadır. Huawei Corona virüs nasıl etkilendi? Geçtiğimiz günlerde şirket tarafından yapılan bir açıklama ile birlikte, şirketin planlarında bir olumsuzluk olduğu, geliştirici konferansını ertelemek zorunda kaldığı bildirilmiştir. Buna göre Şenzen’de gerçekleştirilmesi planlanan konferans yani HDC Cloud 2020 konferansının ertelendiği duyurulmuştur.

Çin Virüsü Huawei Satışlarını Etkiledi mi?

Huawei markası hala dünyada en büyük akıllı telefon üreticisi konumunda ikinci sırada bulunmaya devam etmektedir. Bu halen geçerlidir. Gündeme gelen ve karantina uygulamasının geçerli olduğu milyonlarca insanın kendi çevresinde kapalı kaldığı ortam, bu şirketi, olumsuz, satışlar bazında olumsuz bir etkiye maruz bırakmamıştır. Çin’deki yayılan virüsten sonra Huawei ne olacak? Sorusunda, ticari anlamda, satışlar bazında herhangi bir etkileşim olmadığı görülebilmektedir. Çin virüsü Huawei satışlarını etkiledi mi? Şu an itibarı ile yapılan incelemelerde ya da piyasada telefon satışları veya akıllı cihaz satışları konusunda yapılan incelemelerde, satış bazında, Çin dışında herhangi bir olumsuz durumun yaşanmadığı görülmektedir. Şirketin etkilendiği tek olumsuzluk bahsedildiği üzere, geliştirici konferansın ertelenmesi olmuştur. Bunun dışında herhangi bir durum söz konusu olmamıştır. Bilindiği üzere planlanan etkinlik yani konferans, 11 Şubat 2020 – 12 Şubat 2020 tarihleri arasında shenzhen şehrinde yapılacaktı. Ancak Corona virüsü nedeni ile bu planda bir atlama olduğu, revize gündeme getirildiği ve etkinliğin 27 Mart 2020 tarihinde ve 28 Mart 2020 tarihinde yapılacağı açıklandı. Şimdilik dünya pazarında marka ile ilgili ekonomik göstergeler açısından, akıllı cihaz satışları, cep telefonları, tabletler ve satışları açısında herhangi bir olumsuzluğun yansımadığı görülmektedir. Sadece ve sadece konferans konusunda bir erteleme gündeme gelmiş olmak ile birlikte, şirketin var olan prestijinde, ticari durumu, cirosu ve benzeri özellikler kapsamında bir olumsuzluğun yaşanmadığı dikkat çekmektedir. Halen dünya klasmanında akıllı cihaz üreticileri ve satıcıları arasında, ikinci sırada bulunmaktadır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.