Mobil

Avrupa’da En Çok Satış Yapan Telefon Markaları

Avrupa’da En Çok Satış Yapan Telefon Markaları

Listemizde yer vereceğimiz satış adetleri, 2019 yılının 3. çeyreğini kapsamaktadır. En çok hangi telefon markası satış yapıyor sorusu sorulmakta ve merak edilmektedir. Bu yazımızda Avrupa’da en çok satış yapan telefon markaları hangileri bunları açıklayacağız.

telefonlar
akıllı telefonlar

Rapor, Canalys tarafından kısa süre önce hazırlandı ve yayınlandı. Listede en çok akıllı telefon satan markalar yer alıyor. Raporda yer alan verilere göre, en çok satış yapan telefon markası Samsung  oldu. Bu veriler tüm yılı değil, sadece yılın 3. çeyreğini kapsıyor. Verilere göre pazarın %35.7’si Samsung’un elinde. İlk sırayı alan marka toplam 18.7 milyon adet telefon satmış durumda. Veriler geçen seneyle karşılaştırıldığında Samsung’un kendini %26 oranın büyüttüğü görülüyor.

Samsung’dan sonra ikinci sırada Huawei yer alıyor. ABD ambargosuna ragmen bu kadar yüksek adet satış yapan firmanın başarısı tebrik edilecek türden. Bu çeyrek içinde toplam 11.6 milyon telefon satan Huawei, Avrupa pazarında %22.2 oranında pay sahibi. Geçen sene ile bu sene arasında herhangi bir fark yok.

Üçüncü sırada ise, Apple yer alıyor. Pazarda %18.6 oranında pay sahibi olan firma, 9.8 milyon satış adeti ile listede yer alıyor. Geçen seneye göre,  %4 küçülme yaşadığı gözlemleniyor. Dördüncü sırayı Xiaomi firması alıyor. %10.5 Pazar payı ile 5.5 milyon adet telefon satmış durumda. En yüksek büyüme oranı Xiaomi’de görülüyor, geçen seneye göre tam tamına %73 oranında büyüyen firma büyük bir başarıya imza atmış durumda.

akıllı telefon
akıllı telefon pazarı

Listenin “diğer” kategorisinde ise; OPPO, Vivo, OnePlus ve Realme markaları yer alıyor. Bu firmalar pazarın %11.2’sini yönetiyor, yaptıkları toplam satış adeti 5.9 milyon civarında. Firmaların geçen seneye göre %24 oranın küçülmeye gittikleri görülüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı