AndroidMobilYardım

Android uygulama hata ve çözümleri

Akıllı cihazlarda uygulama hataları ile karşılaşan kullanıcılar. Akıllı cep telefonlarımıza bir çok program, oyun ve uygulama yüklüyoruz. Yüklediğimiz uygulamalar bir süre sonra hata vermeye başladığı zaman yapacağınız çok basit hareketlerle tekrar düzeltebilirsiniz.

Genellikle yoğun kullanımlarda hata veren uygulamalarda yapacağımız akıllı cep telefonumuzun menüsüne girip ayarlar> uygulamalar kısmına geldikten sonra hata veren uygulamayı bulup uygulamanın içine giriyoruz. Ekranın en alt kısmında bulunan ” önbelleği temizle ” butonuna bastıktan sonra telefonu kapatıp tekrar açıyoruz.

Uygulamaya tekrar baktığımızda hata devam ediyor ise yine aynı şekilde ayarlar> uygulama menüsüne girip hata veren uygulamaya tekrar giriyoruz ” önbelleği temizle ” butonundan sonra ” verileri temizle” butonuna tıklıyoruz. Hata devam ediyorsa uygulamayı kaldırıp tekrar yüklüyoruz.
Not : önbelleği ve verileri silinen uygulamanın kaydedilen bütün bilgileri silinecektir. ( örn; oynadığınız bir oyunda en başa dönersiniz)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı