Haberİnceleme

Android TV İle Smart TV Arasındaki Fark Nedir? Hangisini Almalıyım?

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte evlerin vazgeçilmez donanımlarından biri televizyon oldu. Günümüzde televizyonların bir çok modeli ve markası bulunuyor. Yeni televizyon alacaklar ise android tv’mi yoksa smart tv’mi alsam diye ikilemde kalıyor. Android tv ile smart tv arasındaki fark nedir, TV alırken nelere dikkat etmeliyiz.

Android TV nedir? Nasıl Kullanılır?

Dünya genelinde en çok satan TV modeli android tv’lerdir. Androoid tv lerin en çok beğenilen özelliği ise tıpkı cep telefonlarındaki gibi google play üzerinden uygulama indirip kullanabilmeniz. Her hangi bir oyunu TV’nize indirip oyun konsolu veya maus-klavye yardımı ile oynayabilirsiniz. Ayrıca kurulumu kolay, anlaşılır ve basit olup, her yaştan kişilerin kolayca çözebileceği bir yapısı vardır. Çoğu android TV de kayıt özelliği de bulunuyor. Buna nazaran çok kullanışlı olan bu modellerin özelliklerinin çok olması ve yoğun kullanımlarda hata payı da artıyor. Yani android TV nizin özelliklerini ne kadar çok kullanırsanız ömrü bir o kadar azaldığı gibi donma veya kendiliğinden kapanma gibi sorunlarda beraberinde geliyor.

Smart TV nedir? Nasıl Kullanılır?

Smart TV’ler diğer modellere nazaran daha az akıllı TV olarak bilinir. Bu TV’lerin de internete bağlantısı bulunuyor. Bağlantılar kablolu veya kablosuz olarak sağlanabilir. Android TV’lere nazaran Smart TV’ler sadece içinde bulunan uygulamalara erişim sağlar. Yeni bir uygulama indiremezsiniz. Çoğu smart TV içeriğinde youtube, netflix, eba, blueTv gibi uygulamaları barındırıyor. TV’nizi düzenli kullandığınız takdirde ömürleri de uzun oluyor. Android TV ile Smart TV arasındaki en büyük fark ise fiyat politikası. Smart TV’ler Android TV’lere nazaran daha ucuz oluyor. Buda Smart TV’lerin daha çok tercih edilmesine sebep oluyor.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. android tv lerdeki hafıza yükseltmeleri kapasiteler nasıl olacak..bir yıl sonra yeni versiyon oyunları veya başka bir uygulamayı çalıştıracağının garantisi varmı..ekranları dokunmatikmi her seferinde güncelleme veya herhangi bir bölümünü yenileme isteyecekmi çöktüğünde kendi kendisini onarabilecekmi…aslına bakarsanız insanları kandırmanın bir farklı yolu bu olaylar…benim 9- 10 sene önce aldığım smart tv de..el hareketleri ile veya sesli komutla sesini açıp kapatilme kanal değiştirebilme..tv yi açıp kapatabilme özellikleri vardı…https://www.haberturk.com/ekonomi/teknoloji/haber/727118-kumandaya-gerek-yok-sozlerin-var-ya-video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı