AndroidYardım

Android telefonlarda güncelleme

Android telefon kullanıcıları yer yıl düzenli olarak yeni bir güncelleme alıyor. Yeni güncellemeler özelikle aynı yıl içerisinde piyasaya sürülen telefonlara kesinlikle yükleniyor. Akıllı telefon üreticileri güncellemeleri çoğu telefonunda yayınlıyor. Bununla birlikte tabi ki birçok yenilikte geliyor.Android telefonunuz güncellemeleri otomatik olarak yüklemiyor sa aşağıdaki yazımızdan faydalanarak güncelleme gelip gelmediğini geldi ise nasıl güncelleme yapabileceğinizi öğrene bilirsiniz.

Android cep telefonumuzda güncellemeleri kontrol etmek için menüden ayarlar> sistem bilgileri> sistem güncellemesi kısmına geliyoruz. Menüye girdikten sonra güncellemeleri denetle butonuna tıklıyoruz. Android sitemimiz güncel ise ‘’sisteminiz güncel’’ uyarısı gelecektir. Sisteminize yeni güncelleme geldiyse gelen güncellemenin ismi, özellikleri ve yenilikleri ekranda yer alacaktır. Ekranın alt kısmında güncellemeleri yükle butonunu göreceksiniz butona bir kere tıkladıktan sonra bazı telefonlar pin ve şifre ister. Pin girin yazarsa sim kartın şifresini giriyoruz yok şifre girin derse güvenlik şifresini giriyoruz. Bazı telefonlarda hiç sormadan da güncellemeyi başlatabilir. Ekrana android simgesi geldikten kısa bir süre sonra telefonunuz kapanıp / açılacak ve güncelleme yüklenmiş olacak.

Android telefonlarda sistem güncellemesi yapılması akıllı cep telefonunuzun güncel uygulamaları daha iyi kullanılmasını sağlar. Yeni gelen her güncelleme telefonunuzu daha kullanışlı kullanmanızı sağlayacak özelliklerde getirir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı