AndroidYardım

Android telefonlarda gizli kod

Android telefonlarda USSD kodları ne işe yarar. Akıllı telefonunuzda bulunan USSD protokolü sayesinde, numara çevirici bölümünden çeşitli kodlar girerek bir takım gizli özelliklere ulaşabilirsiniz. Android telefonunuzun bazı özelliklerine ve kimlik bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

IMEI Numarası Öğrenme ( *#06# )

Cep telefonunuzun IMEI numarasını görmek için *#06# kodunu çevirme ekranından girebilirsiniz. Eğer cep telefonunuz kaybolursa IMEI numarası, telefonun izlenip bulunmasına yardımcı olacaktır.

Cep Telefonu Teşhis ( *#9090# )

Bu gizli Android kodu mobil teşhis konusunda kullanıcılara yardımcı olur. Samsun cep telefonları için sunulan bu kod ile cep telefonunuzun Servis modu penceresini görüntüleyebilirsiniz.

Arama Yönlendirme Kontrolü ( *#61# )

*#61# kodunu tuşlayıp arama tuşuna bastığınızda çağrı yönlendirme bilgilerini görebilirsiniz. Ses, very, faks, SMS, senkronizasyon gibi yönlendirme yapılabilen konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

LCD Ekran Test Modu ( *#0*# )

Android gizli kodları arasında oldukça önemli olan bu kod, aynı zamanda oldukça keyifli bir LCD Ekran Test Modu açıyor. *#0*# kodunu girdikten sonra telefonunuzun LCD ekranını renk, reseptör, titreşim, karartma, LED ve benzeri konularda test edebilirsiniz.

Fabrika Ayarlarına Geri Dön ( *2767*3855# )

Uyarı : Veri kaybına neden olabilir

Bu kod telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürür ve içindeki birçok veriyi temizler. Dolayısıyla kodu deneme yapmak için kullanmamanızı, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak istediğinizde kullanmanızı öneririz.

Firmware Görüntüleme ( *#1234# )

Yine Samsung telefonlarda Firmware’i (yazılım sürümünü) kontrol etmek için *#1234# kodunu deneyebilirsiniz.

Arama Bekletme Etkinleştirme( *43# )

Telefonunuzun çağrı bekletme özelliğini etkinleştirmek isterseniz, *43# kodunu yazarak arama tuşuna basabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı